Wzgórze Partyzantów nadal w remoncie. Pojawił się tam niespodziewany gość [ZDJĘCIA]

i

Autor: Facebook/ Inwestycje we Wrocławiu

Wzgórze Partyzantów

Wzgórze Partyzantów nadal w remoncie. Pojawił się tam niespodziewany gość [ZDJĘCIA]

2023-04-05 12:20

Na Wzgórzu Partyzantów wciąż trwają prace remontowe. To historyczne miejsce, po latach niebytu, ma ponownie cieszyć oko mieszkańców Wrocławia i turystów. Bastion Sakwowy, bo tak inaczej nazywane jest to miejsce, poddany został już poddany procesowi rewaloryzacji. Tymczasem pojawił się tam niespodziewany gość - mały lisek.

Wzgórze Partyzantów we Wrocławiu to miejsce, które od lat czeka na modernizację. Nie da się ukryć, że ma ogromny potencjał. Do tej pory brakowało wciąż pieniędzy na jego remont. Miasto jednak ostatecznie otrzymało blisko 19 mln złotych z rządowego programu Polski Ład. Po latach niebytu Bastion Sawkowy odzyska więc swój dawny blask. Tymczasem pojawił się tam niespodziewany gość, mały lisek.

To był normalny dzień pracowników budowlanych. W pewnym jednak momencie w podziemiach usłyszeli odgłosy przypominające szczekanie psa. Okazało się, że to kilkutygodniowy lisek. Jak się maluch znalazł w tym miejscu? Nie wiadomo. Miał jednak dużo szczęścia. 

Zwierzę trafiło już w ręce Ekostraży i następnie do ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt. Maluch, jak podrośnie, trafi na wolność. Co ciekawskiego liska zwabiło na Wzgórze Partyzantów? Tego nie udało się ustalić. Wiadomo jednak na pewno, że prace budowlane inwestycji przebiegają prawidłowo. W pomieszczeniach pod kolumnadą ma się pojawić kawiarnia. Blask odzyskuje również stara fontanna, która posłuży nowej konstrukcji. Pięknie prezentują się już sufity kasetonowe na kolumnadzie. Rosną kolumny w pawilonie perystylowym.

Remont Wzgórza Partzantów ma zakończyć się w ostatnim kwartale tego roku. Jej koszt to blisko 27 mln złotych.

Źródło: Wzgórze Partyzantów nadal w remoncie. Pojawił się tam niespodziewany gość [ZDJĘCIA]