Wszedł do sklepu z bronią i zterroryzował ekspedietnkę! Sceny jak z filmu

i

Autor: Policja Dolnośląska materiały prasowe Wszedł do sklepu z bronią i zterroryzował ekspedietnkę! Sceny jak z filmu

Wszedł do sklepu z bronią i zterroryzował ekspedietnkę! Sceny jak z filmu

2022-05-04 9:10

Kara do 15 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z Lubania. 21-latek podejrzany jest o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Do tego zdarzenia doszło w ubiegłym miesiącu, w jednym ze sklepów spożywczych, gdzie zamaskowany mężczyzna zastraszył ekspedientkę pistoletem i skradł z kasy pieniądze. Sprawca dokonał także kradzieży rozbójniczej wobec klientki sklepu, zabierając jej portfel i gotówkę, a następnie oddalił się. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu, prowadzili czynności w związku rozbojem, który miał miejsce 23 kwietnia br. na terenie jednego ze sklepów spożywczych. Zamaskowany 21-latek, wszedł do lokalu, zastraszył ekspedientkę pistoletem, a następnie ukradł z kasy fiskalnej pieniądze. Ponadto użył przemocy wobec klientki sklepu, doprowadzając ją do bezbronności. Napastnik zabrał pokrzywdzonej portfel wraz z pieniędzmi i dokumentami.

Pokrzywdzone o zdarzeniu powiadomiły Policję. Funkcjonariusze natychmiast zajęli się sprawą i w oparciu o uzyskane informacje oraz analizę monitoringu wytypowali 21-latka, jako podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa. Policjanci z Wydziału Kryminalnego lubańskiej komendy zatrzymali młodego mężczyznę. Podczas dalszych czynności policjanci znaleźli w lesie plecak z zawartością, pistoletem oraz skradzionym wcześniej portfelem.

Funkcjonariusze ustalili, że 21-latek, odpowiada także za kradzieże i kradzieże z włamaniem między innymi do sklepu ogólnospożywczego w gminie Olszyna. Podejrzany usłyszał w sumie 9 zarzutów.

Na bazie zgromadzonych dotychczas przez policjantów materiałów, na wniosek prokuratora sąd podjął już decyzję o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

W świetle obowiązujących przepisów za to przestępstwo grozić mu może kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Źródło: Wszedł do sklepu z bronią i zterroryzował ekspedientkę! Sceny jak z filmu