Grupa Biegowa Oborygeni podczas jednego z treningów na trasie półmaratonu

i

Autor: Hubert Ozimina Grupa Biegowa Oborygeni podczas jednego z treningów na trasie półmaratonu

Pobiegną po malowniczych Kocich Górach! Przed nami I Półmaraton Kocich Gór

2021-11-18 5:25

250 biegaczy i kijkarzy stanie na starcie I Półmaratonu Kocich Gór. To wydarzenie wymyślili i organizują zawodnicy Grupy Biegowej Oborygeni z Obornik Śląskich, którzy nad organizacją półmaratonu myśleli od lat.

Bieg wystartuje w ostatnią sobotę listopada. Organizatorzy przygotowali dwie trasy - jedną dla biegaczy i drugą dla amatorów nordic-walking.

- Trasa jest urokliwa, ciekawa a niektórzy mówią, że trudna. Teren jest bardzo pofałdowany, mamy wiele podbiegów i zbiegów a przewyższenia wynoszą w sumie 500 m. Biegacze pokonają 21,5 km a 14 km przejdą osoby w marszu nordic-walking - wyjaśnia Hubert Ozimina, prezes Grupy Biegowej Oborygeni.

Zainteresowanie Półmaratonem jest ogromne. Organizatorzy przygotowali 250 pakietów startowych, które wyczerpały się na dwa tygodnie przed imprezą.

- Cieszy nas tak wysokie zainteresowanie. Pokazuje ono, że ludzie są spragnieni zawodów i zmagań w terenie - dodaje Hubert Ozimina.

W tej chwili listy uczestników są już pełne, ale organizatorzy podkreślają, że jeżeli ktoś z opłaconych zawodników nie stanie na starcie, to miejsca te wrócą do puli dostępnej z samego rana w dniu startu.

Dodajmy, że I Półmaraton Kocich Gór wystartuje w sobotę 27 listopada o godz. 11:00. Start na ul. Parkowej w Obornikach Śląskich, przy Grzybku.