Bartosz Kurek, Karol Kłos, Wilfredo Leon, reprezentacja Polski w siatkówkę

i

Autor: AKPA

SIATKÓWKA

Terminarz kwalifikacji siatkarzy do Igrzysk Olimpijskich 2024. Kiedy i z kim gra Polska?

2023-10-07 12:08

W sobotę 30 września 2023 reprezentacja Polski siatkarzy rozpocznie zmagania w kwalifikacjach do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich. Biało-czerwoni wezmą udział w rywalizacji grupy C, a swój pierwszy mecz rozegrają z Belgią. Poniżej prezentujemy cały terminarz kwalifikacji, w których biorą udział aktualni mistrzowie Europy.

Kwalifikacje olimpijskie siatkarzy 2024 - kiedy grają Biało-Czerwoni? Polscy siatkarze walczą o awans na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Zanim jednak do nich dojdzie, nasza Reprezentacja pod wodzem trenera Nikoli Grbicia rozegra swoje mecze w Chinach. Nasi zmierzą się tam z gospodarzami turnieju, a także Belgami, Bułgarami, Kanadyjczykami, Meksykanami, Argentyńczykami oraz Holendrami. Pierwszy mecz polscy siatkarze rozegrają już w sobotę 30 września, natomiast ostatni pojedynek, podczas którego ich przeciwnikami będzie reprezentacja Chin, odbędzie się w niedzielę 8 października.

Fani polskiej siatkówki mocno trzymają kciuki za naszych, jednak zasmucili się gdy media obiegła informacja o tym, że Bartosz Kurek nie został powołany. Mistrzowie Europy będą musieli radzić sobie bez swojego kapitana, a wszystko przez kontuzję. Bartosz Kurek nie grał już w półfinale i finale ME ze względu na uraz biodra, a przez bóle nie mógł nawet trenować. Badania wykazały także, że najlepiej byłoby gdyby Kurek zrobił sobie przerwę od grania w tym sezonie reprezentacyjnym.

Emeryci nie mają złudzeń - PiS wygra wybory! Za to kochają Jarosława Kaczyńskiego #EwelinaPyta

Terminarz Polaków - kwalifikacje olimpijskie siatkarzy Paryż 2024

Kiedy grają Polacy w klasyfikacji do Igrzysk Olimpijskich? Mecze Biało-Czerwonych przedstawiają się następująco:

  • Polska – Belgia: 30 września, godz. 10:00
  • Polska – Bułgaria: 1 października, godz. 10:00)
  • Polska – Kanada: 3 października, godz. 10:00
  • Polska – Meksyk: 4 października, godz. 10:00
  • Polska – Argentyna: 6 października, godz. 10:00
  • Polska – Holandia: 7 października, godz. 10:00
  • Chiny – Polska: 8 października, godz. 13:30.

Kwalifikacje olimpijskie siatkarzy - gdzie oglądać?

Gdzie oglądać mecze Biało-Czerwonych? Transmisje meczów turnieju kwalifikacyjnego siatkarzy w Chinach będą dostępne na żywo na sportowych antenach Polsatu, TVP Sport oraz na Polsat Box Go.

QUIZ: Co wiesz o polskiej siatkówce?

Pytanie 1 z 12
1. Który siatkarz reprezentacji Polski zdobywał złoty medal mistrzostw Europy (2009) i jest obecny podczas imprezy w 2023 roku?
Reprezentacja Polski w siatkówce
Listen on Spreaker.