Sławomir Peszko

i

Autor: AKPA Sławomir Peszko

SPORTOWCY

Sławomir Peszko - wiek, zarobki, statystyki, żona, dzieci, nerki, wzrost, kontuzja, Instagram

2023-10-28 11:29

Sławomir Peszko to polski piłkarz, który przez lata grał w Reprezentacji Polski. Sportowiec słynie z poczucia humoru, a także z memów, które od lat krążą w sieci. Ile lat ma Sławomir Peszko? Kto jest jego żoną i jak zaczęła się jego przygoda z piłką? Poznajcie go bliżej, czytając nasz artykuł.

Spis treści

  1. Sławomir Peszko - wiek, wzrost
  2. Sławomir Peszko - żona, dzieci
  3. Sławomir Peszko - zarobki
  4. Sławomir Peszko - nerki
  5. Sławomir Peszko - KRS, Clout MMA
  6. Sławomir Peszko - Instagram

Kim jest Sławomir Peszko, wie chyba każdy. To polski piłkarz, który w latach 2008-2022 grał w reprezentacji Polski na pozycji pomocnika. Jego kariera rozpoczęła się w wieku 11 lat grając w Nafcie Jedlicze. Następnie w 2000 roku, sportowiec przeniósł się do Wisły Płock. W Ekstraklasie zadebiutował w kwietniu 2003 roku. Co ciekawe Sławomir Peszko zdobył w 2006 roku z Wisłą Puchar Polski, czyli pierwsze trofeum w swojej zawodowej karierze, a 22 lipca tego samego roku również Superpuchar Polski. Piłkarz może pochwalić się także uczestnictwem w Mistrzostwach Europy 2016 oraz Mistrzostwach Świata 2018. Warto również wiedzieć, że Peszko grał w reprezentacji młodzieżowej U-21, w kadrze A zadebiutował w 2008 roku, a jego kariera w reprezentacji Polski zakończyła się w 2022 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Żona Krychowiaka pozuje topless. Fani oszaleli z zachwytu

Lewandowski vs Ronaldo - który przystojniejszy? | Ewelina pyta i nie błądzi #4

Sławomir Peszko - wiek, wzrost

Ile lat ma Sławomir Peszko? Piłkarz urodził się 19 lutego 1985 w Jaśle, więc jak łatwo można obliczyć ma 38 lat. Internautów ciekawi także to, ile wzrostu ma Sławomir Peszko? To żadna tajemnica. Piłkarz mierzy 173 cm wzrostu.

Sławomir Peszko - żona, dzieci

Kim jest żona Sławomira Peszko? Wybranką serca piłkarza od wielu lat jest Anna, którą poznał w Płocku jeszcze za czasów kariery w Wiśle. Para wzięła ślub 18 stycznia 2009 w kościele w Płocku, ponieważ właśnie to miasto jest rodzinną miejscowością Anny. Owocem ich miłości jest córka Wiktoria urodzona 5 października 2009 roku oraz syn Marcel, który przyszedł na świat 26 czerwca 2014 roku.

Sławomir Peszko - zarobki

Ile zarabia Sławomir Peszko? Zarobki gwiazd i sportowców, to temat który odbija się szerokim echem w internecie. To ile dokładnie zarabia Sławomir Peszko jest oczywiście tajemnicą, jednak patrząc na jego karierę możemy sądzić, że jego zarobki są naprawdę spore. Mimo iż Sławomir Peszko nie gra już w reprezentacji Polski to inwestuje w inne biznesy. W Krasnem otworzył własną akademię piłkarską - Akademia Piłkarska Sławomira Peszko, natomiast w Sopocie w 2022 roku otworzył restaurację, gdzie serwowana jest między innymi wódka "Peszko". Szacuje się, że Sławomir Peszko na starcie zarabia nawet 40 tysięcy złotych miesięcznie!

Sławomir Peszko - nerki

Mało kto o tym wie, ale Sławomir Peszko mając 11 lat dowiedział się że posiada cztery nerki! Z tego względu konieczna była operacja, jednak istniało niebezpieczeństwo, że będzie musiał zakończyć karierę piłkarską. Podczas operacji przeszczepiono mu moczowody w inne miejsce nerki.

Sławomir Peszko - KRS, Clout MMA

Sławomir Peszko w 2023 roku wszedł w nowy projekt. Mowa o federacji Clout MMA, której jest ambasadorem razem z influencerką Lexy Chaplin. Pierwsza odsłona wydarzenia odbyła się 5 sierpnia 2023 roku.

Sławomir Peszko - Instagram

Sławomir Peszko jest aktywny na Instagramie. Znajdziecie go w aplikacji bez problemu, wpisując w lupkę jego imię i nazwisko.