Dżem

i

Autor: AKPA

KONCERTY

Spędź Walentynki z zespołem Dżem. Ostatnie koncerty z obecnym wokalistą Maćkiem Balcarem

2024-02-02 11:31

Już 13 lutego odbędzie się koncert walentynkowy zespołu Dżem w Kieleckim Centrum Kultury. To wyjątkowa okazja, ponieważ będzie to ostatni koncert w Kielcach z Maciejem Balcarem jako wokalistą. Drugiego dnia czeka na wszystkich koncert w Warszawie. Sprawdź szczegóły.

Zgodnie z oświadczeniem zespołu Maciej Balcar będzie występował z zespołem Dżem do 6 kwietnia. Nie przegap tej niezapomnianej szansy na romantyczny wieczór z muzyką Dżemu i wybierz się na walentynkowy koncert. Bilety do nabycia na: kupbilecik, biletyna, ebilet, eventim oraz w kasach KCK.

Grupa Dżem świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze muzyki. Byli pierwszym odkryciem Jarocina. Występowali na chyba wszystkich większych i większości mniejszych festiwali w Polsce. Wyjeżdżali nie tylko do krajów Europy, ale i Ameryki Północnej, a nawet Azji. Stawali na jednej scenie z Rolling Stonesami, Claptonem, ZZ Top, Lynyrd Skynyrd, AC/DC a ich utwory wykonuje przeszło pięćdziesiąt zespołów, w tym również Metallica. Konsekwentnie robiąc swoje, przetrwali mody i brak zainteresowania - o wsparciu nie wspominając - centralnych mediów. Przetrwali też tragedie w postaci dwóch śmiertelnych wypadków - narkotykowego i samochodowego. To wszystko tylko i aż w ciągu czterdziestu lat, bo w roku 2019 właśnie tyle upłynie, odkąd w 1979 zdecydowali się całkowicie poświęcić muzyce i postawić na utwory własne, a nie przeróbki piosenek z kraju i ze świata. To była brzemienna w skutki decyzja, które odczuwamy do dziś… Obecny skład Dżemu to grający od początku Adam Otręba, Beno Otręba, Jurek Styczyński oraz solista Maciek Balcar, Zbyszek Szczerbiński, Janusz Borucki i duch Ryśka Riedla, który jest wszechobecny na koncercie.

Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Danzel śpiewa po polsku! Jako Ryszard Riedel z zespołu Dżem

Dżem - koncerty luty 2024

Koncert walentynkowy zespołu Dżem już 13 i 14 lutego. Pierwsze wydarzenie odbędzie się we wtorek 13 lutego w Kieleckiem Centrum Kultury, natomiast dzień później 14 lutego w środę odbędzie się koncert w Warszawie. Bilety do nabycia na stronie ebilet.pl w cenie od 169,50 zł.

Dżem koncert

i

Autor: materiały prasowe

Czy dobrze znasz teksty piosenek zespołu Dżem? Quiz dla fanów kultowych utworów polskiego rocka

Pytanie 1 z 10
Jajo jakiego koloru znajdował podmiot liryczny w utworze "Paw"?