Prima Aprilis

i

Autor: pixabay.com

dzień żartów

Prima Aprilis 2024 - DATA. Kiedy jest? Jakie żarty na Prima Aprilis?

2024-04-01 9:32

Prima Aprilis, uważaj bo się pomylisz! Już niebawem w kalendarzu wypada najśmieszniejszy dzień w roku, w którym żarty są dozwolone i możecie je zrobić każdemu! Kiedy dokładnie jest Prima Aprilis w 2024 roku? Jakie żarty w ten dzień będą najlepsze? Podrzucamy Wam garść śmiesznych psikusów!

Kiedy jest Prima Aprilis 2024? To ciekawi niejedną osobę. Lada moment będziemy świętować najśmieszniejszy dzień w roku, czyli właśnie Prima Aprilis. Jak zawsze data ta wypada 1 kwietnia, a w tym roku będzie to również Lany Poniedziałek. Tego dnia gdy nie trzeba wstać do pracy, ani szkoły - można zrobić naprawdę śmieszne żarty bliskim i znajomym! Mimo iż jest to dzień żartów i psikusów należy pamiętać, żeby były one na poziomie i nikogo nie uraziły. W innym wypadku dzień Prima Aprilis nie będzie należał do najprzyjemniejszych, a niefortunny żart może nawet skończyć się kłótnią! Jak żartować by nikogo nie urazić? Jakie żarty na Prima Aprilis będą najlepsze?

Wydało się, jak naprawdę Roksana Węgiel sprawowała się w szkole! Specjalne traktowanie

Prima Aprilis - DATA

Co jest 1 kwietnia? Oczywiście Prima Aprilis, czyli najśmieszniejszy dzień w roku. Tego dnia psikusy są dozwolone, a śmiechom nie ma końca. Wiele osób zastanawia się także, co to znaczy Prima Aprilis? Odpowiedź jest prosta. Prima Aprilis to po łacinie "pierwszy kwietnia". Jest to dzień humoru, opartego głównie na drobnych kłamstewkach i zaczął być popularny w późnym średniowieczu, choć nawiązywał do czasów rzymskich. Pochodzenie tego zwyczaju nie jest dokładnie wyjaśnione, jednak Prima Aprilis obchodzi się w wielu krajach, nie tylko w Polsce.

Kawały na Prima Aprilis

Jakie żarty na Prima Aprilis? Które psikusy będą najlepsze? 1 kwietnia zażartuj sobie ze wszystkich - rodziców, rodzeństwa, dziadków, a nawet z koleżanek i kolegów! Najlepsze żarty na Prima Aprilis znajdziesz na naszej liście poniżej. Każdy znajdzie coś dla siebie!

  • wkręć maniaka telewizyjnego i wyciągnij wtyczkę z gniazdka, tak aby wyglądało to jakby cały czas tam była. Jeśli ktoś będzie chciał coś obejrzeć, będzie w szoku, czemu telewizor nie działa. Drugi pomysł to zainstalowanie aplikacji na smartfonie, dzięki której można zmieniać programy. Leżąca osoba przez telewizorem na kanapie może być w ogromnym szoku!
  • schowaj poduszki pierdziuszki lub folię bąbelkową pod koc lub pod narzutę na kanapie. Domownicy, którzy będą na niej siadać z pewnością zaczerwienią się ze wstydu!
  • ktoś w Twoim otoczeniu wyjada cukierki jak szalony? Zrób mu psikusa i w papierki po cukierkach zawiń folię aluminiową lub winogron. Kiedy rozpakuje z cukierka będzie miał niezłą minę!
  • tradycyjnie można zamienić solniczkę z cukierniczką - ktoś kto posłodzi sobie herbatę solą, na pewno nie będzie miał zadowolonej miny!
  • pozabieraj komuś bliskiemu skarpetki - po jednej skarpetce z pary. Z pewnością ta osoba mocno się zdziwi, jak nie będzie mogła znaleźć skarpetek do pary przed wyjściem z domu.

W Prima Aprilis każdy może być kreatywny. Należy pamiętać jednak, żeby żarty były robione z głową - to ma być śmieszny dzień, a nie dzień smutny i kłótliwy! :)