Tulia

i

Autor: AKPA Tulia

Premiery Opole 2023 - uczestnicy konkursu. Kto wystąpi na scenie?

2023-06-10 20:49

Drugi dzień 60. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu rozpocznie się o godzinie 20:15 koncertem "Premiery" w reżyserii Cypriana Ziąbskiego. Kto wystąpi na scenie i powalczy o nagrodę główną? Czyj utwór okaże się być najlepszy? Sprawdźcie listę wykonawców, którzy 10 czerwca wystąpią na scenie w Opolu.

Spis treści

 1. Premiery w Opolu 2023 - kto wystąpi?
 2. Konkurs Premiery 2023 - GODZINA

Premiery w Opolu to jeden z chętniej oglądanych etapów podczas trwania Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Kto w tym roku walczy o nagrodę główną? Czyj numer ma szansę zostać tym najlepszym? Przypomnijmy, że w 2020 roku Premiery w Opolu zwyciężyła Lanberry z piosenką Plan Awaryjny, natomiast w głosowaniu widzów wyróżniona została Stanisława Celińska. W 2021 nagroda główna powędrowała do Krystian Ochman za utwór Prometeusz (nagroda widzów), a także do Natalii Zastępy za piosenkę Wiesz jak jest (nagroda jurorów). W ubiegłym roku podczas koncertu Premiery triumfowała Karolina Lizer z piosenką Czysta woda (nagroda widzów i jurorów), a wyróżnienie w postaci nagrody ZaiKS za muzykę otrzymała Sonia Maselik. Poniżej przedstawiamy listę wykonawców, którzy w 2023 roku biorą udział w konkursie Premiery w Opolu.

Debiuty Opole 2023 - kto wystąpi? Oficjalna lista uczestników konkursu

Wywiad Tulia - Radio SuperNova

Premiery w Opolu 2023 - kto wystąpi?

Koncert Premier z roku na rok, wzbudza we wszystkich wiele emocji na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Kto w tym roku powalczy o nagrodę główną? Kto wystąpi podczas konkursu Premiery Opole 2023? Okazuje się, że w sobotę 10 czerwca w konkursie swoje premierowe utwory wykonają artyści tacy jak:

 1. RAFAŁ BRZOZOWSKI - „W pokoju hotelowym”
 2. SARA CHMIEL X GROMEE - „Ty i ja”
 3. ŁUKASZ DRAPAŁA - „Jeszcze jestem”
 4. IWANECZKO - „Miłość”
 5. ANASTAZJA MACIĄG - „Moment”
 6. MEZO X LIBER - „Jakie masz dziś plany”
 7. SEIBERT - „Niby tak, niby nie”
 8. ANNA SOKOŁOWSKA - „Jesteś przy mnie”
 9. TULIA i HALINA MLYNKOVA - „Przerwany”
 10. DOMINIK DUDEK - „Idę”, zwycięzca 13. edycji „The Voice of Poland”

Konkurs Premiery 2023 - GODZINA

O której godzinie rozpoczyna się konkurs Premiery 2023 w sobotę 10 czerwca? Drugi dzień Festiwalu w Opolu 2023 rozpocznie się o godzinie 20:15 koncertem Premiery. Następnie o godzinie 22:00 odbędzie się kolejny koncert "Czas ołowiu" w reżyserii Michała Bandurskiego, który zabierze widzów w sentymentalną podróż po historii polskiej piosenki.

ZOBACZ TAKŻE: Festiwal Opole 2023 - PROGRAM. Kto i kiedy wystąpi na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki?

Sonda
Będziesz oglądać 60. KFPP w Opolu?