Nauka zdalna 2022 - od kiedy do kiedy? Które szkoły zamknięte? [ZASADY]

i

Autor: Anna Golaszewska/East News Nauka zdalna 2022 - od kiedy do kiedy? Które szkoły zamknięte? [ZASADY]

Nauka zdalna 2022 - od kiedy do kiedy? Które szkoły zamknięte? [ZASADY]

2022-01-25 12:51

Nauka zdalna 2022 emocjonuje uczniów, rodziców, ale również nauczycieli. Wszyscy podzielili się na dwa obozy, czyli na tych, którzy twierdzą, że lekcje online powinny obowiązywać, a także na tych, którzy uważają, iż przynosi to więcej strat niż korzyści. 25 stycznia ministerstwo zdecydowało się podjąć decyzję. Od kiedy do kiedy nauka zdalna 2022? Przekonacie się sprawdzając na naszej stronie.

Spis treści

  1. Nauka zdalna 2022 - od kiedy do kiedy?
  2. Nauka zdalna 2022 - zasady

Nauka zdalna 2022 - od kiedy do kiedy? Zastanawiacie się, które szkoły zamknięte 2022? Serwujemy garść najnowszych szczegółów w jednym miejscu. Początkowo ministerstwo było sceptycznie nastawione do tego, by nauka zdalna 2022 w Polsce powróciła. Resort edukacji wspominał, że utrzymanie trybu stacjonarnego jest priorytetem. Tymczasem plany krzyżuje od kilku tygodni rosnąca liczba zachorowań. Na początku drugiej połowy stycznia mieliśmy ponad 19 tysięcy dziennych zachorowań, a dzień później już ponad 30 tysięcy. Taki stan utrzymuje się od kilku tygodni, dlatego też Przemysław Czarnek wspólnie z Dariuszem Piontkowskim spotkali się z kierownictwem Generalnego Inspektoratu Sanitarnego. Od kiedy do kiedy nauka zdalna 2022? Jakich szkół to dotyczy?

RADIO INTERNETOWE - słuchaj ONLINE

Sonda
Nauka zdalna przynosi efekty?

Nauka zdalna 2022 - od kiedy do kiedy?

Nauka zdalna w Polsce 2022 to jeden z mechanizmów ochrony uczniów przez zachorowaniem i pogorszeniem trudnej sytuacji epidemicznej w naszym kraju. Pierwszy raz skorzystano z tej możliwości w marcu 2020. Później, od października tego samego roku praktycznie do wakacji 2021. Do stycznia 2022 nauka zdalna była wprowadzana, tylko tam, gdzie wykryto ognisko. Decyzję o wysłaniu danej klasy na kwarantannę podejmuje dyrektor placówki, w porozumieniu z lokalnie pracującym inspektoratem sanitarnym.

Szef resortu edukacji wspominał o tym, że zdalna nauka 2022 będzie mogła dotyczyć, tylko klas od 4 wzwyż i punktowo. Chodzi o uczniów z największych miasta, w największych skupiskach, gdzie ta transmisja jest na najwyższym poziomie i generuje największe problemy, jeśli chodzi o działalność służb sanitarnych. Chodzi także o zajętość łózek w szpitalach. Od kiedy do kiedy zdalne lekcje 2022? Przemysław Czarnek poinformował, 25 stycznia 2022, że od czwartku, 27 stycznia uczniowie klas V-VIII podstawówek i uczniowie szkół ponadpodstawowych wszystkich klas przechodzą na naukę zdalną od czwartku do końca ferii zimowych, czyli do 27 lutego.

Nauka zdalna 2022 - zasady

Zasady nauki zdalnej 2022 mają być różne i głównie chodzi o terminy ferii zimowych. Aktualnie uczniowie województwa kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego są na feriach zimowych. Od 31 stycznia do 13 lutego 2022 zimowym wypoczynkiem cieszyć się będą uczniowie województwa dolnośląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego i mazowieckiego. Właśnie w tym ostatnim sytuacja, jeśli chodzi o zakażenia, jest najtrudniejsza. 

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?
Źródło: Nauka zdalna 2022 - od kiedy do kiedy? Które szkoły zamknięte? [ZASADY]