Marek Kaliszuk

i

Autor: materiały prasowe Marek Kaliszuk

Marek Kaliszuk w popowym singlu z rockowym myśleniem. "Bezpowrotnie" zaskakuje dojrzałą energią!

2022-09-23 8:56

Szaleńcze tempo, w jakim biegniemy przez życie zdecydowanie niepokoi. Jakość życia również pozostawia wiele do życzenia, dlatego zdaniem artysty balansujemy na krawędzi. Marek Kaliszuk, bo o nim mowa nie zwalnia tempa i prezentuje swój najnowszy projekt muzyczny, który nosi tytuł "Bezpowrotnie". Premiera w Radiu SuperNova już 25 września!

Wyczekiwana premiera od artysty, który nie zwalnia tempa i prezentuje swój najnowszy projekt muzyczny - „Bezpowrotnie”.

- Tworzenie muzyki i wydanie własnej płyty od zawsze były moim marzeniem oraz celem. Równolegle z drogą aktorską rozwijam się jako wokalista. Współtworząc moje utwory mam okazję pisać teksty i częściowo je komponować. Pozwala mi to wszechstronnie się rozwijać i wyrażać artystycznie na wielu płaszczyznach.

Poczynania Marka na muzycznej ścieżce możemy obserwować już od dłuższego czasu. Artysta nie zamierza zwalniać i jest coraz bliżej zrealizowania marzenia o wydaniu własnej płyty. Na swoim koncie ma wydanych już kilka singli: Naprzeciw, Bez Ciebie Nie ma Mnie, AUA, This Moment i  KaWe - wszystkie utrzymane są w stylistyce nowoczesnego popu. Całość przygotowanego materiału na debiutancki album Marka będzie połączeniem elektroniki z żywymi i nieco szorstkimi brzmieniami. To co zdecydowanie wyróżnia Go na polskiej scenie, to charakterystyczna, ciepła, męska barwa głosu, duża skala i niespotykana swoboda w posługiwaniu się falsetem.

Szybkie pytania - Zakopower

Nowości muzyczne 2022 - Marek Kaliszuk

Dla Marka tworzenie treści artystycznej od zawsze było marzeniem jak i również celem. Niezależnie od kierunku, w którym poszedł, czy to drogą aktorską czy rozwijaniem siebie jako wokalisty – zawsze traktował obie z pełnym zaangażowaniem.

- Piszę ,komponuję i śpiewam o sobie lub o moim postrzeganiu rzeczywistości. W teatrze/filmie oddaję, a następnie przetwarzam swoją osobowość i ekspresję na potrzeby granych ról. Zawsze jednak jest to z mojej strony szczere i autentyczne. Łączenie tych światów jest dla mnie fascynujące i daje mi dużo satysfakcji.

Artysta postanowił wydać „Bezpowrotnie” nie bez powodu. Szaleńcze tempo, w jakim biegniemy przez życie zdecydowanie niepokoi. Jakość życia również pozostawia wiele do życzenia. Zdaniem artysty balansujemy na krawędzi.

- Obserwuję ludzi, którzy nie szanują własnego zdrowia i nie mają czasu na bliskie i intensywne relacje z tymi, których kochają. Pędzą, gonią za karierą, pieniądzem. Próbując „coś załatwić” lub uciec od stresu, od lęku doprowadzają do degradacji samych siebie. Skrajny poziom negatywnych bodźców powoduje problemy ze zdrowiem, depresje. Pojawiają się używki (najczęściej w zbyt dużych ilościach), które pomagają „zapomnieć” na chwilę. Mam wrażenie, że wielu z nas daje się bezwiednie nieść przez życie presji tracąc i nie dostrzegając tego, co najważniejsze: czas z bliskimi, czułość, zrozumienie, dostrzeganie detali, z których składa się prawdziwe życie. Nie zapamiętujemy najcenniejszych momentów, bo zwyczajnie ich nie dostrzegamy. Często budzimy się zbyt późno, aby docenić sens i piękno życia. Okazuje się, że nie mamy przeżyć i wspomnień, bo nie mieliśmy czasu ich zarejestrować w swojej pamięci. Wszystko to gubimy bezpowrotnie, bo nikt nie potrafi cofnąć czasu. Stąd pomysł i tytuł utworu.

Marek Kaliszuk kieruje ten utwór do wszystkich tych, którzy bardziej lub mniej świadomie poddają się wyścigowi przez życie, fascynują się powierzchownym i wyczerpującym światem, grono odbiorców jest zatem dosyć szerokie. Artysta w swojej publikacji pragnie przestrzec, uczulić oraz nakłonić do refleksji, bowiem warto się czasem na chwilę zatrzymać i przyjrzeć samemu sobie, ocenić – na co poświęcamy najwięcej czasu, a przez co tylko „przelatujemy”. Popowy utwór z rockowym myśleniem. – Tak określa „Bezpowrotnie” sam artysta. Utwór jest dynamiczny, w porównaniu do poprzednich singli, ten zaskakuje cięższym brzmieniem i dojrzałą energią. Wokalista zapewnia, że będzie dostarczał więcej wartościowej, muzycznej treści, w planach na najbliższą przyszłość ma bowiem wydanie swojego pierwszego albumu.

Marek Kaliszuk - kim jest?

Marek Kaliszuk to polski aktor i wokalista, który od lat konsekwentnie  łączy te dwie pasje. Urodził się w Olsztynie i ma 42 lata. Można go spotkać na deskach teatru, przed  kamerą i na estradzie. Odkąd pracuje nad swoim debiutanckim albumem wiele czasu poświęca muzyce. Przez wiele lat (do 2015) był solistą Teatru Muzycznego w Gdyni, gdzie zagrał szereg głównych ról m.in. w musicalu GREASE, SKRZYPEK NA DACHU, PIĘKNA I BESTIA, FOOTLOOSE, JESUS CHRIST SUPERSTAR. W listopadzie 2014 roku podbił serca widzów oraz jurorów wygrywając 2 edycję programu TWOJA TWARZ BRZMI ZNAJOMO! Wówczas nazwano go wokalno-aktorskim kameleonem. Szeroką rozpoznawalność i sympatię już wcześniej przyniosły Markowi role serialowe m.in. w M jak Miłość, w Pierwszej miłości, 2XL, To nie koniec świata, Na dobre i na złe oraz udział w 7 edycji show Taniec z Gwiazdami. Artysta jest również dobrze znany widzom programu Jaka to Melodia?.

Był gościem wielu telewizyjnych koncertów oraz popularnych programów rozrywkowych jak choćby Mamy Cię, Big Music Quiz, Ale Jazda, Joke Show. W 2020 roku był jedną z gwiazd trzeciej edycji show Ninja Warrior, a w 2021 wziął udział w legendarnym formacie Fort Boyard.

Na swoim koncie ma występy na wielu teatralnych i muzycznych scenach. Dwukrotnie wystąpił podczas Festiwalu w Opolu. Ukończył Państwowe Policealne Studium Wokalno - Aktorskie przy Teatrze Muzycznym w Gdyni oraz Wydział Wokalno - Aktorski Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku.

W wolnym czasie intensywnie trenuje na siłowni, dba o kondycję oraz formę. Tym samym motywuje do aktywnego, zdrowego stylu życia obserwujących, go fanów w swoich social mediach. Jego ulubionym sportem zimowym jest jazda na snowboardzie. Poza tym uwielbia podróże, dzięki którym odkrywa i poznaje piękne miejsca w Polsce i na świecie.