Eurowizja Junior 2023 zwycięzca

i

Autor: EBU - Corinne Cumming

WYNIKI EUROWIZJI JUNIOR

Francja wygrała Eurowizję Junior 2023. Które miejsce zajęła Polska?

2023-11-27 8:21

Wyniki Eurowizji Junior 2023 są już znane. 21. edycję konkursu decyzją widzów i jurorów wygrała Zoé Clauzure z piosenką Cœur. Które miejsce zajęła Polska? Nasz kraj reprezentowała na konkursie Maja Krzyżewska z piosenką "I Just Need a Friend". Ile punktów otrzymała?

Wyniki Eurowizji Junior 2023 są już znane, a zwycięzcą został Zoé Clauzure z piosenką Cœur, która otrzymała łącznie 228 punktów. Za nami 21. edycja Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Za sprawą zeszłorocznego sukcesu Lissandro i jego piosenki "Oh! Maman", Francja po raz kolejny organizowała wydarzenie. Finał konkursu odbył się w Nicei na Lazurowym Wybrzeżu w 9-tysięcznej hali Palais Nikaïa. Była to w sumie druga w ciągu trzech lat, edycja Eurowizji Junior organizowana w tym kraju. Przypomnijmy, że w 2020 roku konkurs wygrała Valentina z piosenką "J'imagine", a rok temu tak jak wyżej wspominaliśmy Lissandro i jego piosenka "Oh! Maman". W czasie trwania tegorocznej edycji wydarzenia, mogliśmy zobaczyć występy 16. reprezentacji narodowych. Polskę reprezentowała Maja Krzyżewska, która zaśpiewała w niedzielę 26 listopada utwór "I Just Need a Friend"Które miejsce zajęła Polska na Eurowizji Junior 2023?

Eurowizja Junior 2023 - główni faworyci do zwycięstwa

Miejsce Polski na Eurowizji Junior 2023

Które miejsce zajęła Polska na Eurowizji Junior 2023? Po zsumowaniu głosów jurorów wszystkich 16 krajów, na pierwszym miejscu znalazła się się Francja, która konkurs oczywiście wygrała. Polska natomiast zdobyła łącznie 124 punkty, w tym 55 z głosowania online. Oznacza to, że nasza reprezentantka Maja Krzyżewska zajęła 6. miejsce w ogólnym rankingu.

Sonda
Cieszysz się z wyników Eurowizji Junior 2023?