kolęda jest kobietą

i

Autor: materiały prasowe

na święta

"Kolęda jest kobietą" idealna propozycja na święta!

2023-12-23 9:23

Joanna Dudkowska, czyli czołowa polska basistka, jesienią wydała dla swoich fanów płytę świąteczną zatytułowaną "Kolęda jest kobietą". Dzięki nieoczywistemu instrumentarium i oryginalnym aranżacjom łączącym tradycję z wieloma wpływami muzycznymi, płyta w magiczny sposób przenosi słuchaczy w świąteczny czas, pozwalając im zupełnie na nowo odkryć piękno i różnorodność polskich kolęd. Sprawdźcie szczegóły.

Tuż przed Wigilią na rynku pojawiła się niezwykła płyta świąteczna odkrywająca zupełnie nowe oblicze znanych kolęd i pastorałek. Wydawczynią płyty jest założycielka projektu - Joanna Dudkowska, a dystrybutorem - Warner Music Poland. Album zawiera jazz-folkowe interpretacje popularnych pieśni bożonarodzeniowych zrealizowane przez cztery wyjątkowe artystki: Kasię Pakowską (głos, harmonium indyjskie, bęben obręczowy), Joannę Dudkowską (gitara basowa, fretless, głos),  Aleksandrę Awtuszewską (wiolonczela, głos) i Małgorzatę Marciniak (instrumenty perkusyjne, głos). Na płycie znalazły się między innymi takie tytuły, jak „Wśród nocnej ciszy”, „Przybieżeli do Betlejem” czy „Mizerna cicha”, ale również tradycyjna walijska pieśń „Deck the Halls”.

Dzięki nieoczywistemu instrumentarium i oryginalnym aranżacjom łączącym tradycję z wieloma wpływami muzycznymi, płyta „Kolęda jest Kobietą” w magiczny sposób przenosi słuchaczy w świąteczny czas, pozwalając im zupełnie na nowo odkryć piękno i różnorodność polskich kolęd.

Siłą tego niezwykłego projektu jest spotkanie czterech kobiet, artystek wywodzących się z różnych gatunków muzycznych. W ich wspólnym kolędowaniu spotyka się muzyka klasyczna, folk, jazz a nawet muzyka rozrywkowa. Ten niezwykły eklektyzm oddaje różnorodność kobiecych charakterów, temperamentów i pragnień, pozwalając im wszystkim współistnieć w jednym, zespołowym ciele.

Mix świąteczny - SuperNova

Joanna Dudkowska jest Wam doskonale znaną, wszechstronną i doskonale wyedukowaną artystką, absolwentką Akademii Muzycznej w Poznaniu, realizującą się jako gitarzystka basowa, ale również kompozytorka, autorka tekstów i producentka. Karierę zaczynała jako muzyk sesyjny – nagrywała i koncertowała m.in. z Robertem Chojnackim, Felicjanem Andrzejczakiem, Justyną Steczkowską a także z Nikim Buzzem, Nicolasem Zdankiewiczem i Bobbie’m "Mercy" Oliverem.

Na co dzień jest liderką własnego projektu „Joanna Dudkowska”, w którym gra razem z mężem, przyjaciółmi, w tym także z teksańskim gitarzystą i wokalistą Chuciem Frazierem, z którymi jesienią szeroko prezentowała singiel „What Did You Dream" - pierwszy utwór z niezwykle różnorodnego, autorskiego albumu, który nagrywa z artystami z wielu kręgów muzycznych.

Projekt świąteczny „Kolada jest Kobietą” Joanna Dudkowa tworzy z trzema wsmianixłymi artystkami.

Kasia Pakowska - muzyk, autorka tekstów, kompozytorka, pieśniarka i pedagog z Wrocławia. Założycielka GABINETU GŁOSU, w którym pracuje jako nauczyciel emisji głosu i terapeuta. Jest absolwentką klasy wokalnej we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, studiowała na wydziale wokalnym na kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa w PWSZ w Nysie. W marcu 2022 r. miała miejsce premiera jej debiutanckiego albumu "Przed skończeniem świata" w duecie JARMUŻEK / PAKOWSKA. W maju tego samego roku ukazała się płyta jej zespołu KOSY "Siew", którą muzycznie produkowała. Zimą 2023 roku swoją premierę będzie miał album z jej kompozycjami do spektaklu "Słowianie".

Aleksandra Awtuszewska - wiolonczelistka, absolwentka poznańskiej Szkoły Talentów, oraz Akademii Muzycznej w Poznaniu, stypendystka włoskiej Academia Musicale Chigiana. Przez 10 lat pracowała w orkiestrze Teatru Wielkiego w Poznaniu. Współpracowała m.in. z Aleksander Maliszewski Band, orkiestrą Opery na Zamku w Szczecinie, Sinfoniettą Polonia i Le Quattro Stagioni. Gosia Marciniak - perkusistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu. Studiowała również w Universität Der Kunste w Berlinie. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego XIX Edycji Programu „Młoda Polska”, laureatka I nagrody na 10th Italy Percussion Competition. W październiku 2023, razem z mężem - saksofonistą Kubą Marciniakiem wydała album “Impressions”.