Jak wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim? Couch holistyczny radzi!

i

Autor: Materiały prasowe Julia Deja Jak wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim? Couch holistyczny radzi!

Jak wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim? Couch holistyczny radzi!

2022-05-04 22:11

Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji rodzinnej. Najlepsza alternatywa jest taka, w której kobiety maja wsparcie swoich mam - mówi Julia Deja, couch holistyczny. Jak wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim?

Redakcja: Jak wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim?

Julia Deja: Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji rodzinnej. Najlepsza alternatywa jest taka, w której kobiety maja wsparcie swoich mam, bądź bliskiej rodziny, gdyż idąc wtedy do pracy czuje się bezpiecznie, ponieważ dziecko jest pod opieka kogoś bliskiego, ale jeśli takiej możliwości nie mamy warto usiąść z parterem, by wspólnie przemyśleć jakie są możliwości.

Czy są jakieś sposoby, które spowodują, że powrót będzie lżejszy?

Julia Deja: Tak, podstawa jest zadbanie o siebie o swoją psychikę. Po prosić kogoś bliskiego, by nas czasami odciążył, byśmy mogły zrobić cokolwiek dla siebie co sprawia tylko nam przyjemność to mogą być małe rzeczy na przykład kapiel z peelingiem całego ciała, maseczka, domowe spa, dłuższy spacer bądź pójście na aerobik. Cokolwiek co sprawi ze będziemy czuć się lepiej. 

Co zrobić, aby w pracy nie myśleć ciągle o dziecku? 

Julia Deja: Dokonać wszelkich starań, by mieć pewność ze nasze dziecko jest pod najlepsza opieka.

Jak przygotować rodzinę na powrót mamy do pracy?

Julia Deja: Podstawa jest organizacja. Jeśli mamy partnera to kluczowym elementem jest fakt, by ustalić wszystko wspólnie. Nie wykluczać partnera z tak ważnych kwestii. By wspólnie się porozumiewać i podjąć racjonalne decyzje. 

Co zrobić, gdy nie mamy z kim zostawić dziecka? 

Julia Deja: Mamy świetne możliwości w dobie internetu. W pandemii mnóstwo biur się pozamykano zatem  jest alternatywa pracy zdalnej. Możliwości jest wiele. Grunt, by dbac o siebie o swoją psychikę i pamiętać, ze szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko.

Szybkie Pytania Kamil Bednarek

Kim jest Julia Deja?

Julia Deja jest couchem holistycznym. Jak mówi sama o swoich praktykach: Pracuję w sposób holistyczny i w zależności od indywidualnych potrzeb łącze coaching, psychologię, pracę z podświadomością, intuicją i przekonaniami. Używam technik pomagających usuwać blokady i odkrywać wewnętrzny potencjał w życiu osobistym i zawodowym. Szkolę się głównie za zagranicą, stale poszerzając wiedzę na treningach, seminariach oraz warsztatach. Jestem propagatorką alternatywnego sposobu życia. Zwolenniczką świadomego słuchania własnych potrzeb, dążenia do autentyzmu i wewnętrznej prawdy. Pasjonatką życia i aktywistką pro-zwierzęca. Na co dzień jestem coachem holistycznym i managerem osób publicznych. Z moich usług korzystają m.in. gwiazdy telewizji oraz politycy.