Jak będzie wyglądać szkoła od września 2021? Tego NIE WOLNO robić [WYTYCZNE i ZASADY]

i

Autor: Andrzej Hulimka/REPORTER / EAST NEWS Jak będzie wyglądać szkoła od września 2021? Tego NIE WOLNO robić [WYTYCZNE i ZASADY]

Jak będzie wyglądać szkoła od września 2021? Tego NIE WOLNO robić [WYTYCZNE i ZASADY]

2021-08-25 14:49

Szkoła od września 2021 otworzy się dla wszystkich uczniów. Oficjalnie każdy powróci do swoich szkół, by nabywać wiedzę ze szkolnych ławek. Co się zmieni, jeśli chodzi o rok szkolny 2021/2022? Jakie zmiany przewidziano na nowy rok szkolny 2021/2022? Przekonajcie się sprawdzając już teraz.

Spis treści

  1. Jak będzie wyglądać szkoła od września 2021? ZASADY, WYTYCZNE
  2. Szkoła od września 2021 - jak wygląda powrót?
  3. Powrót do szkoły wrzesień 2021 - tego nie wolno robić

Jak będzie wyglądać szkoła od września 2021? Zastanawiacie się, jak będzie wyglądał rok szkolny 2021/2022? Dostępne są zasady i wytyczne powrotu do szkół, które będą obowiązywać od samego początku nowego roku szkolnego. Jakie są wytyczne dla szkół 2021? Z przedstawionych zaleceń wynika, że w zajęciach udział może brać każdy uczeń. Niezależnie od tego, czy jest zaszczepiony czy nie. Oczywiście, w szkole może pojawić się osoba, która nie ma kataru, kaszlu, nie kicha, a przy tym wszystkim nie ma objawów infekcji dróg oddechowych. Nie wolno chodzić do szkoły, jeśli któryś z domowników przebywa na izolacji lub jest na kwarantannie. Na terenie placówki trzeba dezynfekować dłonie i wietrzyć pomieszczenia. Minister Edukacji i Nauki podpisał już rozporządzenie, które ostatecznie potwierdza powrót do szkół 1 września 2021. Co więcej, dzienniku ustaw pojawił się zapis, który przewiduje zmiany matury 2022 i egzaminu ósmoklasisty 2022. Zmniejszono wymagania i sposób rekrutacji. 

Matura z matematyki. Jak poszło maturzystom z Bydgoszczy?

Jak będzie wyglądać szkoła od września 2021? ZASADY, WYTYCZNE

Szkoła od września 2021 dla wszystkich uczniów ma być całkowicie bezpieczna. Przemysław Czarnek, czyli obecny szef resortu edukacji, opowiedział na antenie Programu I Polskiego Radia, że nie będzie podziału na dzieci zaszczepione i niezaszczepione - Nie przewidujemy żadnego podziału na dzieci zaszczepione bądź niezaszczepione. Taki podział byłby dla dzieci po prostu niesprawiedliwy i szkodliwy. Minister zapewnił, że jest w stałym kontakcie z Ministerstwem Zdrowia, które sprawdza prognozy dotyczące czwartej fali: - Takich scenariuszy nie przewidujemy ani w krótkim, ani w dłuższym horyzoncie czasowym, który badamy na ten rok szkolny (...). A w warunkach takich, w jakich jesteśmy dzisiaj, albo w warunkach czwartej fali, ale nie tak groźnej jak trzecia, nie przewidujemy żadnego podziału na dzieci zaszczepione bądź niezaszczepione. Taki podział byłby dla dzieci po prostu niesprawiedliwy i szkodliwy.

Aż 178 dni WOLNYCH od szkoły w nowym roku szkolnym! Oficjalny kalendarz ogromnym zaskoczeniem

Szkoła od września 2021 - jak wygląda powrót?

Nowy rok szkolny od września 2021 rozpocznie się stacjonarnie. Wszystko to z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Co więcej wprowadzono szereg zmian, które mają na celu ułatwić zadanie uczniom, którzy już od tamtego roku przygotowywali się do egzaminu ósmoklasisty. W 2022 roku egzamin ósmoklasisty zostanie przeprowadzony w maju, czyli o miesiąc później niż zazwyczaj. Takie rozwiązanie umożliwi uczniom szkół podstawowych lepsze przygotowanie się do tego egzaminu. Ponadto w 2022 roku nie będzie przeprowadzany egzamin ósmoklasisty z czwartego przedmiotu obowiązkowego, wybranego spośród przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, geografia lub historia. Jeśli chodzi o maturę, to w 2022 roku egzamin dojrzałości, podobnie jak w 2021, będzie przeprowadzany tylko w części pisemnej. Absolwenci będą mieli jednak obowiązek przystąpienia w 2022 roku do egzaminu maturalnego z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym.

Sonda
Czy dzieci powinny we wrześniu wrócić do szkół?

Powrót do szkoły wrzesień 2021 - tego nie wolno robić

Czego nie wolno robić po powrocie do szkoły 2021? GIS zaleca ograniczenie kontaktu pomiędzy uczniami, a także uczniami z pracownikami placówek. Oto, czego nie wolno robić od września 2021 w szkole: 

  • Zakaz pożyczania przyborów: uczeń musi posiadać swoje przybory szkolne;
  • Zakaz pożyczania zeszytów, podręczników: masz zaległości w nauce? Nie powinieneś pożyczać zeszytu od znajomego. 
  • Zakaz przynoszenia do szkoły niepotrzebnych rzeczy: chodzi głównie o uczniów z młodszych klas, które chętnie przynoszą do szkoły maskotki, samochody, lalki itd. Ograniczenie to nie dotyczy dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w szczególności z niepełnosprawnościami. W takich przypadkach należy dopilnować, aby dzieci nie udostępniały swoich zabawek innym, natomiast opiekunowie dziecka powinni zadbać o regularne czyszczenie (pranie lub dezynfekcję) zabawki, rzeczy.
  • Zakaz spożywania w jednym miejscu: nie należy konsumować w towarzystwie rówieśników. Należy zachować odpowiedni dystans.
  • Nie wolno dotykać oczu, nosa i ust, kichać - bez zasłaniania ust. 
Źródło: Jak będzie wyglądać szkoła od września 2021? Tego NIE WOLNO robić [WYTYCZNE i ZASADY]