TikTok

i

Autor: pixabay.com

Ile zarabiają tiktokerzy w Polsce? Te kwoty nie mieszczą się w głowie!

2022-07-27 12:53

TikTok to jedna z popularniejszych aplikacji, dzięki której można naprawdę dobrze zarobić! Ile dokładnie zarabia się na TikToku? Co zrobić by się wybić? Zarobki influencerów w muzycznej aplikacji nie mieszczą się w głowie! Sprawdźcie szczegóły - te kwoty robią wprawiają w osłupienie!

Ile zarabiają gwiazdy TikToka? Zarobki influencerów to od lat bardzo gorący temat. Nie da się ukryć, że aplikacja TikTok pod względem rankingu popularności jest najbardziej rozchwytywaną platformą społecznościową, która szczyt popularności osiągnęła w 2020 roku i do dziś cieszy się znakomitymi statystykami. To nie tylko odskocznia od codzienności, ale także źródło dochody wielu osób. Jak to możliwe? A jednak! W dobie prężnie rozwijającego się internetu i social mediów, wykreował się zawód "influencer". To osoba, która w internecie promuje usługi i produkty, a w zamian dostaje naprawdę ogromne pieniądze. Początkowo influencerzy byli widoczni tylko na Intagramie, jednak w ostatnich latach jest ich coraz więcej również na TikToku.

ZOBACZ TAKŻE: Zarobki gwiazd - ile zarabia Maryla Rodowicz, Viki Gabor, Beata Kozidrak i inni? Kwoty szokują!

Szybkie pytania - Cleo

Zarobki TikTok

Ile zarabia tiktoker publikując krótkie materiały wideo w aplikacji? Będziecie w szoku! Okazuje się, że pierwsze współprace wschodzącego twórcy na TikToku, mogą sięgać od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy! Najbardziej wpływowi tiktokerzy są jednak na najlepszej pozycji, ponieważ mogą zarobić znacznie więcej - nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych wyłącznie za jeden materiał! Dodatkowo influencerzy na TikToku mogą organizować transmisje na żywo na TikToku, gdzie gify, które otrzymują od widzów przekładają się na pieniądze. Są to finansowe dotacje, przeliczane na pakiety punktów. Jak to działa? Dla przykładu 100 punktów kosztuje 4,99 zł, podczas gdy 10000 punktów to już koszt 479,99 zł. Gdy tiktoker uzbiera minimalnie 10 000 punktów, może wypłacić ich ekwiwalent pieniężny, jednak TikTok pobiera prowizję około 180 zł.

O zarobkach influencera na TikToku decyduje zasięg jego profilu, liczba obserwujących, a także tematyka konta.

Instagram, YouTube czy TikTok? Gdzie zrobiłabyś karierę?

Pytanie 1 z 8
Co najbardziej lubisz robić?
Listen to "Fenomen Tik Toka" on Spreaker.