Hymn WOŚP - tekst. O czym jest piosenka zespołu Voo Voo?

i

Autor: AKPA Hymn WOŚP - tekst. O czym jest piosenka zespołu Voo Voo?

Hymn WOŚP - tekst. O czym jest piosenka zespołu Voo Voo?

2023-01-29 11:23

31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 29 stycznia 2023 roku. Z tej okazji wiele osób poszukuje hymnu WOŚPU, który na dobre zapisał się w historii wydarzenia. O czym jest piosenka zespołu Voo Voo z 1998 roku? Warto poznać tekst hymnu fundacji Jurka Owsiaka.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to organizacja pozarządowa ciesząca się ogromnym zaufaniem w Polsce. Już w niedzielę 29 stycznia 2023 roku będziemy obchodzić 31. finał akcji. WOŚP 2023 zagra tym razem pod hasłem Żyj zdrowo w zdrowym świecie!. Dodatkowo Jerzy Owsiak ogłosił, że po raz pierwszy w historii za zebrane pieniądze zostanie zakupiony sprzęt, który posłuży każdej osobie. Będzie to nowoczesny sprzęt do szybkiej identyfikacji bakterii, które mogą doprowadzić do sepsy. Jako ciekawostkę warto również wiedzieć, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ma swój hymn, który powstał w 1998 roku. Na prośbę Jurka Owsiaka lider zespołu Voo Voo - Wojciech Waglewski, napisał utwór "Łobi jabi", który w 1998 roku został nagrany jako "Karnawał". Piosenka szybko stała się hymnem WOŚPu, a Waglewski zarejestrował w ZAiKS kawałek w taki sposób, by wynagrodzenie przechodziło bezpośrednio na konto Fundacji jego kolegi.

ZOBACZ TAKŻE: Aukcja Andrzeja Grabowskiego na WOŚP 2023 bije rekordy. Cena licytacji zwala z nóg!

Czy Polacy wspierają WOŚP? Sonda #EwelinaPyta

Hymn WOŚP - tekst

Jak brzmi hymn WOŚP? Tekst autorstwa Wojciecha Waglewskiego, składa się z dwóch zwrotek:

"Myślę o nas a dusza ma bredzi, niczego nie można się od niej dowiedzieć Dialog był pełny, trzeba dusz dwu, życia bacik nie daje nam tchu Podobno ptaki upadły jak ludzie, a jednak bliżej są nieba Siedzę na tyłku z rękami w kieszeniach a duszy nie tego trzeba.

Dumam o nas a głowa ma bredzi, na myśl o wieczorze nie mogę wysiedzieć Będzie pięknie, miło ogromnie, niezbyt cnotliwie i niezbyt też skromnie Podobno ptaki upadły jak ludzie, a jednak bliżej są nieba Siedzę na tyłku z rękami w kieszeniach a duszy nie tego trzeba".

ZOBACZ TAKŻE: WOŚP 2023 - CEL i DATA. Na co zbiera Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy?

Listen on Spreaker.
Sonda
WOŚP 2023 - czy wesprzesz zbiórkę?