FOLKLOVE

i

Autor: materiały prasowe FOLKLOVE

Nowości muzyczne 2022 - FOLKLOVE. Międzyregionalna twórczość od Stonki i Zbyszka

2022-05-02 15:18

Folklor, czyli to co wyróżnia Polskę najbardziej, a już sam tytuł podpowiada nam, że nie może chodzić o nic innego jak o miłość do kultury ludowej. Artyści pokazują nam co im w sercu gra dlatego postawili na kaszubsko - góralski mix. To właśnie stamtąd pochodzą, dlatego od dziecka przywiązani są nie tylko do tych miejsc, ale także do obyczajów i języka.

Folklove, czyli międzyregionalna twórczość od Stonki i Zbyszka.  Pomysł na ten utwór zrodził się w głowie producenta, Piotra Łopackiego z Shovel Elite Production.

- Od kilku miesięcy współpracujemy z Karoliną (Stonką) przy różnych utworach w typowym, polskim języku. Robimy także kaszubskie przeróbki znanych hitów. Wpadłem zatem na pomysł, żeby dokonać czegoś, co będzie wyjątkowe, mało możliwe, ale gdy już się uda, to będzie bardzo ciekawe. Zaproponowałem Karolinie takie połączenie, ponieważ kocham i Kaszuby i góry. I poszło!

Okej, jest pomysł, jest Stonka… ale skąd wziąć górala, który sprawdzi się w tym duecie? Jak zdradził producent - poszukiwania odpowiedniego górala nie należały do najłatwiejszych. Wymagania były konkretne, a Górala ciężko było znaleźć, miał być to człowiek, który przede wszystkim będzie chciał, będzie czuł i będzie miał czas.

Żmudne poszukiwania zakończyły się gdy Karolina surfując po instagramowych profilach natrafiła na Zbyszka (Zbyszek Tatar), który jak się okazało doskonale śpiewa, pewnie czuje się przed kamerą, a przy tym wszystkim jest skromny. „Po prostu normalny gość, mimo, że artysta!”.

Sonda
Wolisz jeździć w góry czy nad morze?

Nowości muzyczne 2022 - FOLKLOVE

Sam utwór w połączeniu z klipem video obrazuje nam przede wszystkim tą specyficzną różnicę kultur, strojów, języka i obyczajów. Ma on jednak bardzo ważne przesłanie - mimo odległości i tych różnic miłość jest możliwa. Kawałek spotkał się z rewelacyjnym odbiorem oraz wieloma pozytywnymi opiniami zatem artyści zapewniają - „Będzie więcej!”.

 W planach mają wydawanie kolejnych utworów zawierających międzyregionalny folklor i już na tym etapie zależy im by dowiedzieć się jakie jest zapotrzebowanie na  tego typu muzyczne kombinacje. Póki co opiniodawcy w postaci fanów odzywają się bezpośrednio do wykonawców:

- Po premierze tego numeru zaczęły pisać do nas pary, które od wielu lat żyją w związkach, właśnie góralsko - kaszubskich i dziś dają nam znać, że są wdzięczni za takie muzyczne połączenie oraz, że w ich domach utwór leci bez przerwy. Kto wie? Może jest też źródłem nowej namiętności?