Fever

i

Autor: materiały prasowe Fever

Fever prezentuje muzyczną nowość Na pół. Rockowe brzmienia gitary robią wrażenie!

2022-07-26 8:32

Grupa młodych artystów ze Stalowej woli i okolic przybywa do nas z nowym utworem! Na pół, to najnowsza produkcja zapalonych muzyków, którzy kochają to co robią i nie zwalniają tempa. Rockowe brzmienie gitary oraz porywający tekst utworu, to główne elementy tej kompozycji.

Młode pokolenie rocka w postaci grupy Fever, to mieszanka chłopaków, których wspólną zasadniczą pasją jest bez wątpienia muzyka. Jak zdradzili – kochają komponować, grać oraz słuchać, ale każdy z Nich jest inny. Wokalista Patryk interesuje się rybołówstwem zaś główny gitarzysta Maciek para się fizyką oraz chemią. Bartek – Perkusista kocha obserwować przyrodę, często zagłębia się w niej by obserwować procesy funkcjonowania natury. Wojtek, który w zespole odpowiedzialny jest za klawisze – jest zapalonym fanem i amatorem sportu, a w szczególności rugby.

Przedział wiekowy w grupie to 22-24 lata. Dla młodych muzyków nie ma granic i pragną spełniać swoje muzyczne marzenia. Niektórzy kojarzyć mogą ich z projektu, w którym mieli przyjemność wziąć udział wraz z Nadsańską orkiestrą kameralną, rearanżując… PASTORAŁKĘ! Do utworu Nagrany został również teledysk. Grupa zagrała na wielu koncertach w tym dwa na scenach głównych Rzeszowskich Juwenaliów, a miesięcznik „Teraz Rock” nazwał ich „Dużą nadzieją Polskiego Rocka”.

Piotr Kupicha z zespołu Feel gościem Radia SuperNova. Premiera piosenki 7 Stan

Grupa Fever czerpie z tworzenia muzyki nie tylko przyjemność w rozwijaniu swoich pasji, swoje utwory traktuje niekiedy jako możliwość przekazania istotnych przemyśleń na temat otaczającego nas świata. Muzycy pragną, by ich muzyka była nośnikiem emocji czy pragnień

- Mieliśmy chęć stworzenia numeru po polsku, oraz rozwinięcia się w stylu pop-rockowym. Chcieliśmy wypróbować w nim nowe pomysły na rytmiczne akcenty, które można usłyszeć np. w refrenie. Tytuł "Na pół" mówi o tym, aby dzielić się swoimi emocjami z ukochaną osobą i na odwrót. Kierujemy go do młodych, zakochanych w sobie ludzi. Pragniemy, aby nauczyli się dzielić emocjami z drugą osobą. Naszym marzeniem jest, aby każdemu, kto słucha „Na pół" towarzyszyły same pozytywne emocje oraz, aby czerpali przyjemność z naszej twórczości.

Utwór, który pierwotnie miał brzmieć zupełnie inaczej w ostatecznym rozrachunku jest bardzo przyjemny w odsłuchu. Gatunek to pop- rock. Klimat utworu jest bardzo przyjazny i niosący ze sobą pozytywną energię. To co wyróżnia „Na pół” to rytmiczne akcenty ciężej brzmiących gitar elektrycznych zsynchronizowane z perkusją i basem które można usłyszeć między innymi w refrenach.

Jan Borysewicz, Michał Szpak, Doda – To kilka nazwisk na liście Artystów z którymi chcieliby kiedyś współpracować. W planach na najbliższy okres grupa Fever ma przede wszystkim Koncerty plenerowe, dużo nowych kompozycji.