Festiwal Zdobywcy Fryderyków 2023 - KTO WYSTĄPI 15 i 16 lipca w Szczecinku?

i

Autor: materiały prasowe Festiwal Zdobywcy Fryderyków 2023 - KTO WYSTĄPI 15 i 16 lipca w Szczecinku?

Festiwal Zdobywcy Fryderyków 2023 - KTO WYSTĄPI 15 i 16 lipca w Szczecinku?

2023-05-18 9:02

Dobra wiadomość dla fanów muzyki! Już 15 i 16 lipca miasto Szczecinek po raz kolejny organizuje wielką muzyczną imprezę - Festiwal Zdobywcy Fryderyków. Na scenie pojawią się takie gwiazdy, jak Brodka, ZALEWSKI, T. Love, Maryla Rodowicz, Nocny Kochanek, SMOLIK // KEV FOX, Julia Żugaj, Sara James czy Zdechy Osa. A to dopiero początek niespodzianek, które w tej edycji Festiwalu zapowiadają organizatorzy.

Festiwal Zdobywcy Fryderyków ponownie w Szczecinku. Fani dobrej muzyki doskonale pamiętają ubiegłoroczny Festiwal Zdobywcy Fryderyków. Mimo, że był organizowany po raz pierwszy, w Szczecinku zaroiło się od czołowych artystów polskiej sceny muzycznej. Vito Bambino, Ralph Kaminski, Katarzyna Nosowska, Mery Spolsky, Mrozu, Agnieszka Chylińska czy Smolasty i Tymek w dwa dni przyciągnęli na plac koncertowy kilkanaście tysięcy fanów. W tym roku Szczecinek nie zwalnia tempa i właśnie ogłosił listę pierwszych występujących na Festiwalu. Do urokliwego miasta na Pomorzu Zachodnim przyjadą w połowie lipca tacy artyści jak:

  • Brodka
  • ZALEWSKI
  • T. Love
  • Nocny Kochanek
  • Smolik i Kev Fox
  • Julia Żugaj
  • Sara James
  • Zdechły Osa.

Zapowiada się prawdziwa muzyczna uczta, a to dopiero początek festiwalowych ogłoszeń. Organizatorzy zapowiadają, że największe asy trzymają jeszcze w rękawie. Fani muzyki - koniecznie wpiszcie Zdobywców Fryderyków do swojego kalendarza, bo oto wyrasta kolejny mocny punkt na festiwalowej mapie Polski!

Mama to KRÓLOWA PRZYPAŁÓW?! Dzień Matki #EwelinaPyta

Na festiwalu wystąpi również Maryla Rodowicz, prawdziwa ikona polskiej sceny muzycznej. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych postaci z kręgu polskiej muzyki rozrywkowej, a jej kariera trwa już nieprzerwanie pięć dekad. Łącznie nagrała ponad 30 albumów i 700 piosenek. Najpopularniejsze z nich to „Remedium", „Niech żyje Bal" i „Małgośka". Fenomenalny głos, niezwykła energia, charyzma i doskonały kontakt z publicznością sprawiają, że jej koncerty są zawsze niepowtarzalnym przeżyciem. 

- „Cieszymy się ogromnie, że po raz kolejny dane nam będzie organizować w Szczecinku muzyczne wydarzenie o takiej randze. Nasze miasto słynie z wielu kulturalnych wydarzeń o międzynarodowym zasięgu, takich jak Materia Fest czy Międzynarodowy Festiwal Balonowy i latem przyciąga nie tylko miłośników sportów wodnych i wędkarstwa, ale Festiwal Zdobywcy Fryderyków otwiera przed nami nowe perspektywy. To wydarzenie dla wszystkich wielbicieli dobrych dźwięków: od popu, do rocka, przez alternatywę, elektronikę i hip-hop. Szczecinek jest gotowy na przyjęcie gości nie tylko z Polski, ale też zagranicy” - zdradził Daniel Rak, burmistrz miasta, które jest głównym partnerem Festiwalu. 

Bilety na Festiwal Zdobywcy Fryderyków są już w sprzedaży

Dokończ muzyczne klasyki - Ich Troje, Doda, Kombii, Bajm i nie tylko

Pytanie 1 z 10
Dokończ piosenkę Ich Troje - Zawsze z Tobą chciałbym być...