ziemia

i

Autor: pixabay.com

Dzień Ziemi 2022 - kiedy jest i co oznacza? Tego dnia wydarzy się coś jeszcze!

2022-04-22 8:12

Dzień Ziemi to oczywiście nic innego, jak święto naszej planety, które obchodzi się co roku w kwietniu. Kiedy wypada ta wyjątkowa data w kalendarzu i jakie jest hasło przewodnie w 2022 roku? Jako ciekawostkę, warto również dodać, że tego dnia wydarzy się coś jeszcze. Warto patrzeć w niebo, ponieważ czeka nas niesamowity spektakl. Sprawdźcie szczegóły.

Dzień Ziemi 2022 - kiedy obchodzimy i co to za dzień? Taki temat z pewnością zainteresuje niejedną osobę. Dzień Ziemi znany jest również pod nazwą Międzynarodowy Dzień Ziemi lub Światowy Dzień Ziemi. Jego celebracja ma na celu dbanie o środowisko, pouczanie społeczeństwa na ten temat, a także głoszenie postaw ekologicznych, jak na przykład segregacja śmierci. Dokładnie 22 kwietnia (w tym roku jest to piątek) ludzie jednoczą się ze sobą i chcą ratować naszą planetę od zanieczyszczeń. Zdecydowanie najgłośniej święto naszej planety obchodzi się w szkołach. Organizowane są wtedy olimpiady przyrodnicze, konkursy lub wspólne zbieranie śmieci na terenach zielonych i chodnikach. W innych miejscach natomiast trwają manifestacje ekologiczne, sadzone są nowe drzewka, a nawet coraz częściej organizowane są publiczne zbiórki elektrośmieci.

Jakie jest tegoroczne hasło Dnia Ziemi? Kto zapoczątkował ogólnonarodową demonstrację sprzeciwu przeciwko niszczenia środowiska i jako pierwszy poparł ruchy ekologiczne? Odpowiedzi na te pytania, znajdziecie poniżej.

Sonda
Czy segregujesz śmieci?

Dzień Ziemi 2022 - hasło

Jakie jest hasło z okazji Dnia Ziemi 2022? Tegoroczne hasło brzmi "Inwestujmy w naszą planetę". Ma ono na celu zwrócić uwagę społeczeństwa na konieczność gospodarczych zmian, które pomogłyby w zahamowaniu kryzysu klimatycznego. Warto również wiedzieć, że Dzień Ziemi zapoczątkował dokładnie 22 kwietnia 1971 roku senator Gaylord Nelson podczas konferencji w Seattle. To właśnie on zaproponował ogólnonarodową demonstrację sprzeciwu przeciwko niszczenia środowiska naturalnego i dał poparcie dla ruchów ekologicznych. Wydarzenie nazwano Dniem Ziem, dlatego właśnie co roku 22 kwietnia obchodzi się tę ważną datę. To jednak nie koniec niespodzianek, ponieważ 22 kwietnia wydarzy się coś jeszcze!

Spadające gwiazdy kwiecień 2022 - kiedy? [DATA, GODZINA]

To dzieje się naprawdę! Podczas Dnia Ziemi będziemy również świadkami wyjątkowego wydarzenia, jakim są spadające gwiazdy. Na kwietniowym niebie pojawią się Lirydy, których maksimum przypada na 21-22 kwietnia. Warto po godzinie 23 spojrzeć w niebo, ponieważ gdy będzie dobra widoczność, zauważymy je gołym okiem. Co ciekawe spadające Lirydy zagoszczą aż do 25 kwietnia, dlatego uważnie patrzcie w niebo po zmroku!

ZOBACZ TAKŻE: Pogoda na majówkę 2022 - deszcz czy słońce? Czym zaskoczy nas początek miesiąca?

Sławomir - Co jadł w Tajlandii? (Szybkie Pytania)