Don Vasyl

i

Autor: AKPA Don Vasyl

GWIAZDY

Don Vasyl - wiek, wzrost, piosenki, gdzie mieszka, majątek, dzieci, żona, Instagram

2024-04-24 10:39

Don Vasyl jest najbardziej znanym Romem w Polsce. Artysta nie tylko śpiewa, ale także komponuje, pisze teksty piosenek i jest animatorem ruchu kulturalnego polskich Cyganów. Ile ma lat? Kim jest jego żona i ile ma dzieci? Najważniejsze informacje o artyście, znajdziecie w artykule poniżej.

Don Vasyl - wiek, wzrost, piosenki, gdzie mieszka, majątek, dzieci, żona, Instagram to frazy, które są najczęściej poszukiwane przez internautów w sieci. Don Vasyl, właściwie to Wasyl Szmidt, a do roku 1989 Kazimierz Doliński, to romsko-polski piosenkarz, kompozytor, autor tekstów piosenek, poeta i animator ruchu kulturalnego polskich Cyganów. Don Vasyl na scenie występuje od 12. roku życia. Dokładnie od 1984 roku śpiewa z własnymi zespołami, natomiast w 1987 założył zespół artystyczny Don Wasyl i Roma, który później zmienił nazwę na Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy. To jednak nie koniec. Oprócz muzyki, Don Vasyl kocha również poezję. Co ciekawe, jego wiersze ukazały się w dwóch zbiorach poezji Kujawy piórem malowane oraz Twórcy regionu 2. W 2005 roku, artysta uhonorowany odznaką Zasłużony Działacz Kultury, natomiast w 2020 wystąpił w filmie Zenek opartym na biografii piosenkarza disco polo Zenona Martyniuka, grając tam starego Roma Vasyla. Co jeszcze musicie o nim wiedzieć?

Tak kiedyś wyglądała Katarzyna Dowbor! Zobacz jak zmieniła się przez lata ulubienica widzów!

Don Vasyl - wiek, wzrost

Ila lat ma Don Vasyl? Artysta urodził się 10 kwietnia 1950 roku w Łodzi, więc jak łatwo można obliczyć w 2024 świętował swoje 74. urodziny. Internautów ciekawi również wzrost romsko-polskiego piosenkarza, jednak takiej informacji nie znajdziemy w sieci.

Don Vasyl - gdzie mieszka

Gdzie mieszka Don Vasyl? Jeszcze rok temu pojawiały się informacje, że artysta mieszka u swoich dzieci, wnuków i prawnuków pod Ciechocinkiem.

Don Vasyl - żona

Czy Don Vasyl ma żonę? Życie prywatne artysty interesuje wiele osób. Okazuje się, że Don Vasyl mając zaledwie 17 lat ożenił się z Polką. Z tego związku urodziła mu się córka Agnieszka. Pierwsze małżeństwo artysty nie trwało jednak zbyt długo, ponieważ około roku. Para rozstała się prawdopodobnie przez sprawy rodzinne, bowiem ojciec jego żony był komendantem milicji, a w tamtych czasach nie mówiło się zbyt dobrze o Cyganach. Pierwszą żoną Don Vasyla była Basia, natomiast drugą i obecną jest Maria Szmidt.

ZOBACZ TAKŻE: Szokujące wieści o Maryli Rodowicz. Nie zobaczymy jej na wielkich imprezach TVP? Wiemy co się stało

Don Vasyl - dzieci

Ile dzieci ma Don Vasyl? Artysta ma 3 dzieci - córkę Agnieszkę oraz synów Wasyla Juniora i Dzianiego, któzy związani są z przemysłem muzycznym.

Don Vasyl - majątek

Jaki jest majątek Dona Vasyla? Okazuje się, że to również ciekawi wiele osób. W 2019 roku wokalista wyprzedawał swój majątek sprzedając swoje rezydencje, ponieważ wpadł w finansowe kłopoty. Prawdopodobnie przez brak rozliczeń ze skarbówką jego dług urósł do ponad miliona zł.

Don Vasyl - piosenki

Don Vasyl ma na swoim koncie wiele piosenek. Do jego najpopularniejszych, należą kawałki takie jak:

  • Ore, Ore
  • Tańcz ze mną moje życie
  • Jedno jest niebo dla wszystkich
  • Gdzie Ty Jesteś Cyganeczko

Don Vasyl - Instagram

Don Vasyl jest aktywny na Instagramie. Znajdziecie go bez problemu, wpisując w wyszukiwarkę jego nick @don_vasyl_official.

QUIZ. Kultowe piosenki. Kto to zaśpiewał?

Pytanie 1 z 10
"Szampan wylewa się, toast mogę wznieść, a ten gość mówi coś..."