Doda

i

Autor: materiały prasowe

ważny temat

Doda mocno o macierzyństwie. Słowa piosenki „Mama” wbijają w fotel!

2023-10-04 12:34

Jakiś czas temu Doda zapowiedziała na swoim Instagramie piosenkę poświęconą macierzyństwu, a konkretniej braku chęci zostania mamą. Utwór ukazał się na reedycji płyty "Aquaria". Tekst utworu jest bardzo szczery. Wokalistka śpiewa o braku miłości.

Doda wielokrotnie mówiła o tym, że nie chce być mamą. Piosenkarka już od lat walczy ze stereotypem, jakoby życiowym sukcesem każdej kobiety miało być powołanie do życia potomstwa, które będzie stanowić gwarancję spokojnej i radosnej starości. "Kto ci poda szklankę wody na starość?" - kto choć raz nie widział takiego komentarza w sieci? Gwiazda polskiej sceny muzycznej postanowiła pójść o krok dalej i po serii wywiadów, których udzieliła, napisać piosenkę o tym, że nie ma w tym nic złego, gdy nie posiada się instynktu macierzyńskiego. Na reedycji płyty "Aquaria", która pokryła się podwójną platyną, znalazła się piosenka o wymownym tytule "Mama". Doda nie śpiewa w niej jednak po polsku, tylko po angielsku, a my mamy dla was jej tłumaczenie. Poszczególne wersy kawałka wbijają w fotel. Czuć, że nagrywając ten utwór, Doda dała upust swoim emocjom i wyraziła w melodiach to, co chciała od dawna.

Doda i Smolasty znowu to zrobili! "Nie żałuję" hitem jak "Nim zajdzie słońce"? Jest też kawałek z Bedoesem!

Doda pokłóciła się z mamą! To przez nią usunęła sceny z teledysku

Doda śpiewa o byciu mamą

Piosenka "Mama" to zdecydowanie jedna z najciekawszych pozycji na płycie "Aquaria Deluxe". Wokalistka stworzyła utwór, który może stać się hymnem wszystkich kobiet, których życiowym celem nie jest posiadanie dzieci. Artystka śpiewa wprost, że do tej pory nie znalazła prawdziwej miłości, a jeśli taką znajdzie, to będzie czuła, że to jest jej spełnienie.

Posłuchaj mamo, mamo, ja nie

Chcę być mamą, mamą, o nie

Nie znalazłam tego jedynego

Jeśli to zrobię, to w zupełności wystarczy

Wciąż szukam, szukam miłości

Artystka zwraca też uwagę na to, jak ważne jest życie w zgodzie ze samym sobą i nieuleganie presji społeczeństwa:

Zasada numer jeden mówi: musisz czuć się potrzebny

Nieszczęśliwi ludzie tworzą nieszczęśliwe życie

A także, jak istotne jest to, by macierzyństwo było świadomym wyborem. To właśnie dzieciństwo kształtuje naszą osobowość i ma ogromny wpływ na dorosłe życie.

Nie chcę być tą, która cię złamie

Nie chcę cię zawieść

Jeśli moja miłość nie jest bezwarunkowa, dlaczego w ogóle miałabyś tu teraz być?

Spodziewaliście się aż tak mocnego kawałka?

Źródło: Doda mocno o macierzyństwie. Słowa piosenki „Mama” wbijają w fotel!