Blanka

i

Autor: YT Warner Music Poland

Czy Blanka to Polka? Reprezentantka Polski ma zagraniczne korzenie!

2023-05-13 15:08

Egzotyczna uroda i opanowany do perfekcji język angielski to atrybuty Blanki. Nic dziwnego, że tak wiele osób poszukuje odpowiedzi na pytanie, czy Stajkow to Polka. Wschodząca gwiazda polskiej sceny muzycznej nie ukrywa, że posiada zagraniczne korzenie. Wiemy, skąd pochodzi tata wykonawczyni hitu Solo. Debiutantka promowała tam już swoją muzykę!

Spis treści

  1. Czy Blanka to Polka? 

Czy Blanka Stajkow jest Polką? To pytanie pojawiło się w głowie niejednej osoby, która po raz pierwszy usłyszała kawałek Solo i obejrzała zrealizowany do niego teledysk. Artystka śpiewa w piosence po angielsku bez charakterystycznego polskiego akcentu. Gdy udziela wywiadów dziennikarzom z zagranicy, również posługuje się płynnym angielskim. Wrażenie, że Blanka może nie być z Polski, potęguje też egzotyczna uroda wokalistki, która przed rozpoczęciem kariery muzycznej stawiała na modeling. 23-latka próbowała nawet swoich sił w Top Model! Reprezentująca Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji 2023 Blanka jest jednak Polką. Debiutująca na polskiej scenie muzycznej piosenkarka urodziła się 23 maja 1999 roku w Szczecinie. Artystka posiada jednak zagraniczne kojarzenie, stąd jej bardzo rzadko spotykane w naszym kraju nazwisko Stajkow. Ojciec wykonawczyni hitu Solo jest Bułgarem.

Czy Blanka wygra Eurowizję 2023? Przed nami drugi półfinał

Blanka po pierwszej próbie Eurowizji 2023. Tylko dla ESKI!

Czy Blanka to Polka? 

Pochodzenie Blanki budzi ciekawość internautów. Reprezentantka Polski tak naprawdę jest pół-Polką, pół-Bułgarką, jednak zdecydowaną większość życia spędziła w naszym kraju. Stajkow urodziła się w Szczecinie, tu chodziła do szkoły i tu zaczynała karierę muzyczną. Artystka przez jakiś czas mieszkała z mamą w Stanach Zjednoczonych, gdzie zdobywała cenne dla jej zawodu doświadczenie. Bułgaria, czyli kraj, w którym wciąż mieszka jej ojciec, także jest bliska jej sercu. Wschodząca gwiazda muzyki promowała tam nawet swój singiel Solo, z którym walczy o zwycięstwo na Eurowizji 2023.

Źródło: Czy Blanka to Polka? Reprezentantka Polski ma zagraniczne korzenie!