Andrzej Piaseczny

i

Autor: MARCIN GADOMSKI / SUPER EXPRESS Andrzej Piaseczny

GWIAZDY

Andrzej Piaseczny - wiek, wzrost, partner, żona, piosenki, koncerty, Instagram

2023-07-10 10:53

Andrzej Piaseczny znany polskiej publiczności jako Piasek, to jeden z popularniejszych piosenkarzy. Wokalista w swojej karierze wylansował wiele kawałków, które cały czas są na topie, jak na przykład numer "Chodź, przytul, przebacz". Ile Piasek ma lat? Z kim jest związany i jak zaczęła się jego przygoda w branży muzycznej? Odpowiedzi na te i inne pytania, poznacie poniżej.

Spis treści

 1. Andrzej Piaseczny - wiek, wzrost
 2. Andrzej Piaseczny - żona
 3. Andrzej Piaseczny - partner
 4. Andrzej Piaseczny - piosenki
 5. Andrzej Piaseczny - Instagram

Andrzej Piaseczny - wiek, wzrost, partner, żona, piosenki, koncerty, Instagram: takie frazy są najczęściej wyszukiwane przez internautów w sieci. Andrzej Piaseczny to polski piosenkarz, autor tekstów i osobowość telewizyjna. Artysta karierę zaczynał w latach 1992–1997 należąc do zespołu Mafia, w którym był wokalistą. W 1998 roku zdecydował się jednak na karierę solo, co jak widać po latach wyszło mu mocno na plus. Piasek zdobył ogromną popularność wśród polskich słuchaczy, otrzymał wiele nagród i przede wszystkim wylansował wiele hitów. Do jego największych i najpopularniejszych przebojów należą piosenki "Prawie do nieba", "Chodź, przytul, przebacz" czy też kultowe "Śniadanie do łóżka".

To jednak nie koniec sukcesów artysty. Andrzej Piaseczny od 1997 do 2010 roku grał w serialu TVP2 Złotopolscy, wcielając się w rolę Kacpra. Oprócz tego użyczył głosu jednej z postaci filmu animowanego Magiczny miecz - Legenda Camelotu, był kapitanem drużyny w programie Bitwa na głosy, a także zasiadł na czerwonym fotelu, jako trener kilku edycji The Voice of Poland i The Voice Senior.

Szybkie Pytania - Muniek Staszczyk

Andrzej Piaseczny - wiek, wzrost

Ile lat ma Andrzej Piaseczny? Artysta urodził się dokładnie 6 stycznia 1971 roku w Pionkach, więc jak łatwo można obliczyć w 2023 świętował swoje 52. urodziny. Z jego życia prywatnego wiemy jeszcze, że ma młodszą siostrę Basię i starszego brata Krzysztofa, który jest sędzią i harcmistrzem ZHR. Internautów interesuje również wzrost piosenkarza. Andrzej Piaseczny mierzy około 173 cm wzrostu.

Andrzej Piaseczny - żona

Andrzej Piaseczny nie ma i nie miał żony. Artysta w latach 90. był związany ze starszą od siebie Mirką, z którą wychowywał jej synów.

Andrzej Piaseczny - partner

Orientacja seksualna Andrzeja Piasecznego budziła ciekawość wielu osób przez lata. Wszystko stało się jasne w 2021 roku, chwile po 50-tych urodzinach artysty, kiedy to sam zdecydował się zrobić coming out. Przy okazji premiery płyty 50/50 przyznał, że piosenka "Miłość", która się na niej znajduje, nawiązuje do uczucia między dwoma mężczyznami i jest kawałkiem właśnie o nim. Okazuje się, że Andrzej Piaseczny ma partnera, jednak nie wiemy kto to jest.

ZOBACZ TAKŻE: Andrzej Piaseczny weźmie ślub w 2024? Skrywana tajemnica Piaska ujawniona!

Andrzej Piaseczny - piosenki

Andrzej Piaseczny wylansował w swojej karierze wiele piosenek. Do jego najpopularniejszych dzieł zaliczają się kawałki takie jak:

 • Chodź, przytul, przebacz
 • Śniadanie do łóżka
 • Prawie do nieba
 • To co dobre, To co lepsze
 • Wszystko dobrze
 • Szczęście jest blisko

Andrzej Piaseczny - Instagram

Andrzej Piaseczny jest aktywny na Instagramie. Znajdziecie go bez problemu, wpisując w lupkę jego imię i nazwisko lub nick @andrzejpiaseczny_official. Wokalistę obserwuje tam ponad 178 tysięcy osób.