osioł

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Zwierząt w Parku Chopina coraz więcej

2023-06-12 22:18

Park Chopina w Koninie to miejsce, które najchętniej odwiedzane jest przez mieszkańców Konina, ale również lubią tu przyjeżdżać turyści. Szczególnie latem można schronić się w cieniu drzew przed nadmiernym słońcem, a maluchy mogą pobawić się na gigantycznym placu zabaw. Ale największą atrakcją parku jest mini ZOO.

Konińskie mini ZOO powiększyło swoje grono o nowych członków rodziny. Kolejne maluchy przyszły na świat w parku Chopina i są oczkiem w głowie swoich rodziców.

Możemy się pochwalić małymi danielami i na pewno właśnie one najbardziej tutaj cieszą oko. Chociaż bardzo wdzięczne są małe owce kameruńskie po urodzeniu. To są właśnie te owce, które tak głośno krzyczą bee bee, beczą i wszyscy myślą, że one są głodne, a one nie są głodne, one po prostu wydają takie dźwięki.

Powiedział nam Tomasz Andrzej Nowak z konińskiego PGKiM i dodał, że personel mini ogrodu zoologicznego cały czas dogląda młodych, które są największą atrakcją parku. Ale zwierząt, które można podziwiać jest o wiele więcej...

Ten jak z tymi ogromnymi właśnie rogami, to najbardziej chyba te dzieci, tutaj, przyciąga. Też strusie, konik Przewalskiego, dziki również, chociaż niby są pospolite, ale to jest okazja, żeby dzieci z miasta przyszły i zobaczyły zwykłe zwierzę albo ptaka takiego jak kura, bo przecież mamy tu też kurnik.

Warto dodać, że w parku można zobaczyć również gołębie, pawie, osiołki oraz kucyki.​