Parkomat

i

Autor: Emilia Czerniejewska Abonament na Strefę Płatnego Parkowania można kupić w online! Sprawdź, jak to zrobić

Zmiany w strefie płatnego parkowania

2022-09-29 21:59

Wyższe opłaty za parking oraz poszerzenie strefy płatnego parkowania to zmiany, które już oficjalnie zostały zaakceptowane przez konińskich radnych. Parkujący w mieście jeszcze kilka miesięcy będą mogli korzystać z dotychczasowych ustaleń, gdyż nowe zasady zaczną obowiązywać od stycznia przyszłego roku.

Od nowego roku zapłacimy więcej za parkowanie w miejskiej strefie płatnej.

Podwyższona została stawka z dwóch złotych na trzy złote, czyli o złotówkę za godzinę parkowania. Przy czym utrzymana została stawka pięćdziesiąt groszy za dziesięć minut parkowania. No z różnych powodów ta regulacja miała miejsce, przede wszystkim z tego powodu, że chcemy zebrać trochę środków na inwestycję dotyczące parkomatów.

Powiedział wiceprezydent miasta Konina Paweł Adamów i dodał, że na terenie miasta są jeszcze dwadzieścia trzy parkomaty kiepskiej jakości. Niektóre mają siedem lat, inne nawet dziesięć, dlatego wymagają pilnej wymiany, ale to nie wszystkie zmiany zaplanowane jeśli chodzi o parkowanie.

Poszerzyliśmy także w bardzo małym stopniu strefę przy ulicy Dworcowej koło Hotelu Konin i biblioteki oraz przy Wojska Polskiego. Było to na wniosek przedsiębiorców zarówno tutaj ze starego Konina jak i nowego Konina. Natomiast pojawiły się głosy radnych, że warto by było tą strefę poszerzyć jeszcze w większym stopniu.

W ciągu dwóch tygodni dopuszczone zostanie bezpłatne parkowanie osób z niepełnosprawnościami na dowolnych miejscach oraz parkowanie właścicieli abonamentów z ul. Energetyka na ul. Dworcowej.