II LO w Koninie

i

Autor: Emilia Czerniejewska

XX Festiwal Nauki w II LO w Koninie

2023-03-16 21:58

Ten Festiwal to prawdziwa uczta naukowa. W tym roku pod okrągłym jubileuszem, po raz dwudziesty, cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Co najważniejsze nie tylko głód wiedzy został zaspokojony, młodzi mogli nakarmić, również, swoje pasje.

32 wykładowców z całej Polski przyjechało do konińskiego II LO, by podczas XX Festiwalu Nauki, przekazać uczniom swoją wiedzę. Każdy licealista mógł wybrać trzy wykłady, a tematyka była bardzo różnorodna.

Począwszy od przedmiotów ścisłych, takich, że trudno nawet powtórzyć, co niektóre tematy, poprzez sztukę, podróżowanie, muzykę, kosmetologię, biologię, również fizykę nuklearną, matematykę taką złożoną, no mnóstwo. Mnóstwo fajnych wykładowców, którzy z przyjemnością do nas przyjeżdżają.

Powiedziała nam dyrektorka konińskiego II LO Małgorzata Koziarska-Sip i dodała, że udział w wykładach był dobrowolny, a na 1074 uczniów placówki, każdy zgłosił chęć wzięcia udziału.

To jest zupełnie inny sposób nauki, niż ten, który mamy na co dzień w szkole i myślę, że poszerzamy swoje horyzonty, dzięki takim wykładom.

Ja wybrałam wykłady na temat prowadzenia własnej działalności, prowadzenia start-up-ów oraz zakładania własnego państwa. Wynosimy ogromną ilość informacji, myślę, że również to okazja do nawiązania nowych znajomości.

Powiedziały nam uczennice II LO w Koninie i dodały, że co najważniejsze, mogły wybrać temat wykładów, bez względu na profil na jakim się uczą na co dzień. Dzięki temu mogą poszerzać wiedzę o swoich pasjach.