Urząd Krzymów

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Wystartowało przyjmowanie wniosków na zakup węgla po dwa tysiące

2022-11-10 21:01

Na ten moment czekali wszyscy, którzy chcą kupić węgiel po okazyjnej cenie. Po zebraniu przez samorządy wstępnych deklaracji chętnych na zakup paliwa stałego, przyszła pora na dalszy ciąg wydarzeń. Już teraz można składać wnioski na obiecane, jeszcze w tym roku, półtora tony węgla.

W powiecie konińskim ruszyło przyjmowanie wniosków o zakup węgla w cenie dwóch tysięcy złotych. Formularze dostępne są w urzędach oraz na stronie internetowej samorządów. W gminie Krzymów zainteresowanie zakupem zgłosiło 860 gospodarstw domowych.

Ruch w urzędzie rozpoczął się no dosyć duży i wszyscy chcą składać wnioski, ale ja chcę państwa uspokoić. Ponieważ wszystkie wnioski będziemy zbierać do dwudziestego piątego listopada. To pozwoli nam oszacować potrzebne ilości węgla.

Powiedziała Wójt gminy Krzymów Danuta Mazur i dodała, że jeżeli wniosek będzie zweryfikowany pozytywnie, to można opłacić węgiel kartą, gotówką lub przelewem bankowym. Wszystko będzie możliwe do załatwienia w trakcie jednej wizyty.

Niezwłocznie jak tylko podliczymy to nasze zapotrzebowanie, damy taką informację na platformie, jaki jest oczekiwany ten transport do gminy Krzymów i podobno w ciągu trzech dni, już mamy dostać informację skąd mamy odbierać to nasze paliwo stałe.

Na terenie gminy Krzymów węgiel do odebrania będzie w czterech punktach, dwa mieszczą się w Brzeźnie i dwa w Krzymowie. Koszt transportu paliwa stałego od wybranego składu ponosi zakupujący.