II LO w Koninie

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Wyniki matur 2022 - króluje II LO w Koninie

2022-07-12 23:11

I choć dane o zdawalności, które mówiły o tym, ile procent przystępujących do egzaminu w danej szkole maturę zaliczyło, pojawiły się już tydzień temu, to dopiero teraz znane są szczegółowe klasyfikacje, jakie miejsca zajęły poszczególne szkoły.

Okręgowa Komisja Edukacyjna z Poznania, opublikowała szczegółowe wyniki tegorocznych matur i klasyfikacje poszczególnych szkół. Bezkonkurencyjne i podnoszące znacznie poziom wyników okazało się II Liceum Ogólnokształcące w Koninie.

Faktycznie wyniki są zdecydowanie wyższe niż w wielkopolsce oraz w kraju, jak i również udało nam się na terenie miasta Konina być najlepszym. Jeżeli chodzi o takie czyste liczby, to możemy powiedzieć, że tak,  spokojnie, podnosimy statystyki.

Powiedziała dyrektorka II Lo w Koninie Małgorzata Koziarska-Sip i dodała, że w tym roku maturę w drugim zdawało 234 uczniów, a im większa liczba przystępujących do egzaminu tym trudniej jest utrzymać tak wysoki poziom, ale maturzyści dali rade...

Mimo dużej ilości maturzystów, jest to język polski na poziomie podstawowym na 68%, w wielkopolsce jest o 10% mniej, w Polsce o 11%. Zachwyceni jesteśmy matematyką, która najgorzej poszła w kraju. Egzamin z matematyki na poziomie podstawowym napisali nasi uczniowie na 80%.

Spośród czternastu przedmiotów na poziomie podstawowym i rozszerzonym, które były zdawane w naszym mieście, absolwenci „Drugiego” zanotowali najwyższe średnie wyniki w trzynastu egzaminach. Najlepiej poszły im: podstawowy angielski (93%) i rozszerzony angielski (79%).​