festiwal

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Wpadnij, wpadnij do Konina - 44. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca

2024-05-16 11:05

Koniński festiwal to największa taka impreza dziecięca w Europie i Kulturalna Marka Wielkopolski w Unii Europejskiej oraz wizytówka miasta. Scena znów stanie się miejscem, gdzie utalentowani wokaliści i tancerze do 16. roku życia będą mogli zaprezentować swoje umiejętności. Będzie to również doskonała okazja do spotkania się z rówieśnikami z różnych krajów, wymiany doświadczeń oraz integracji międzykulturowej.

Koncert galowy w zupełnie nowym miejscu i z nowym prowadzącym - już 5 czerwca rusza 44. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca. Do Konina przyjedzie 2500 uczestników z całej Polski,a także z Niemiec, Bułgarii, Słowacji, Ukrainy, Litwy, Czech i Mołdawii.

Plac giełdowy jest takim najbardziej optymalnym z miejsc do przeprowadzenia koncertu galowego. Prowadzący koncert będzie, było już pewnego rodzaju przyzwyczajenie, że jest to Tomek Kamel, w tym roku po raz pierwszy będzie inna osoba, Adam Zdrójkowski. Młody, przystojny, mam nadzieję, że będzie świetnie.

Powiedział nam Robert Glapa, dyrektor Konińskiego Domu Kultury i dodał, że przesłuchania konkursowe rozpoczną się 6 czerwca, a 7 czerwca finały.

Zaprezentują się dzieciaki w kategoriach tanecznych i wokalnych. Przypomnę, że wiek uczestników, to do lat szesnastu. Mamy pięć kategorii wokalnych plus mali debiutanci i sześć kategorii tanecznych plus mali debiutanci.

8 czerwca o 16.30, sprzed Konińskiego Domu Kultury wyruszy korowód, w którym ulicami miasta przejdą uczestnicy festiwalu. O 18.00 na dużej scenie, rozpocznie się pierwsza część Koncertu Galowego, w której poznamy laureatów tegorocznego festiwalu.