wieża

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Wieże widokowe w gminie Krzymów czekają na odwiedzających

2024-05-15 10:25

Pogoda coraz bardziej sprzyja spacerom. No, a jeśli się zastanawiamy, gdzie można by było spędzić wolny czas, warto wpaść do gminy Krzymów, bo tutaj atrakcji co niemiara.

Wieża widokowa na Złotej Górze i w Paprotni, są już odnowione. Obiekty czekają na odwiedzających. Teraz można z nich bezpiecznie podziwiać widoki.

W ramach konserwacji zostały sprawdzone wszystkie połączenia śrubowe, zostały podokręcane te śruby, zostały wymienione elementy drewniane, które już podległy próchnicy. Wieże zostały zakonserwowane.

Powiedział nam Jacek Popielarz, z krzymowskiego Urzędu Gminy i dodał, że wszystkie niezbędne prace, dopuszczające wieże do użytkowania zostały wykonane.

Zostały wykonane przeglądy tych wież, przez firmę zewnętrzną, niezależną od gminy. Przeglądy są pozytywne. Zachęcam, wszystkich, którzy mają ochotę spędzić czas na wolnym powietrzu, a przy okazji, odwiedzić gminę Krzymów i odwiedzić nasze wieże, aby korzystali z tej możliwości.

Wieża widokowa na Złotej Górze ma blisko 25 metrów wysokości. Żeby wejść na szczyt, należy pokonać, aż 140 stopni. Nieco niższa jest budowla w Paprotni, bo ma 22 metry, a na górę prowadzi 105 schodów.