wielknocne inspiracje

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Wielkanocne Inspiracje

2023-03-16 23:00

Od trzech lat w gminie Krzymów tuż przed Wielkanocą wprowadzany jest nastrój świąteczny. W tym roku nie mogło być inaczej. Najpiękniejsze ozdoby wielkanocne, pyszne potrawy, do tego występy artystyczne to wszystko podczas konkursu Inspiracje Wielkanocne.

Po raz trzeci w gminie Krzymów będą wybierać najpiękniejszy stół wielkanocny oraz najsmaczniejszą potrawę. W tym roku "Inspiracje Wielkanocne" będą miały zasięg międzygminny.

Do 22 marca trzeba wysłać do nas kartę zgłoszenia. W konkursie może wziąć udział osiem zespołów. Mogą to być koła gospodyń wiejskich, ochotnicze straże pożarne, sołectwa z gminy Krzymów jak i spoza terenu gminy Krzymów.

Powiedziała nam Wioleta Koszal z GOK w Brzeźnie i dodała, że każda reprezentacja wystawia jeden stół, który ma być wizytówką świąteczną.

Muszą się tam znajdować wszystkie potrawy związane z wielkanocą czyli żur, pasztet, jaja, szynka, baba. Wszystko musi być przygotowane osobiście, nie można kupować gotowych produktów. Na stole musi się również znaleźć koszyczek ze święconką i palma.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się pierwszego kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Brzeźnie. Inspiracjom będą towarzyszyć występy artystyczne, kiermasz wielkanocny, a na zakończenie wystąpi Kapela z Kopyta.