szpital w Kole

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Weekendowa pomoc pediatryczna w kolskim szpitalu zostaje przedłużona

2023-04-12 19:28

Po pierwszym miesiącu udzielania pomocy medycznej najmłodszym pacjentom, udało się i przez następny, lekarze pediatrzy, w weekendy będą opiekować się chorymi.

Weekendowa pomoc pediatryczna w kolskim szpitalu zostaje przedłużona na kwiecień. Od marca w kolskim szpitalu lekarz pediatra ma dyżury całodobowe. Małych pacjentów od soboty do poniedziałkowego poranka jest bardzo dużo.

Średnio jest od siedemdziesięciu do osiemdziesięciu dzieci w weekend. Jak rozmawiam z rodzicami, bo też mnie interesuje jaka jest opinia o tych lekarzach, tak, więc mówią, że kolokwialnie, przewracają te dzieci na ręby, czyli sprawdzają dosłownie wszystko, każdy ból gardła, brzucha, są dzieci dokładnie badane, jest diagnoza stawiana i jest ogromne zadowolenie tych rodziców.

Powiedział nam dyrektor kolskiego szpitala Grzegorz Gibaszek i dodał, że by dostać się do lekarza wystarczy mieć ze sobą dowód i numer PESEL dziecka. Do tej pory rodzice, których dzieci potrzebowały pomocy medycznej w weekend, musieli jechać do Konina.

Pediatrów jest bardzo mało. Jak byśmy popatrzyli, ile jest przychodni pediatrycznych, to tak mamy, przychodnię pediatryczną w Koninie, która obsługuje dzieci w weekendy. W pozostałych regionach naszego subregionu Koło, Turek, Słupca, czegoś takiego nie ma. Więc jesteśmy takim jednym z nielicznych szpitali, gdzie postanowiliśmy coś takiego zrobić.

Jak zapewnia dyrektor placówki, zrobi wszystko, aby weekendowa pomoc dla najmłodszych pacjentów wpisała się na stałe w ofertę kolskiego szpitala.