azbest

i

Autor: Emilia Czerniejewska

W Starym Mieście zrobią inwentaryzację wyrobów z azbestem

2024-06-11 15:55

Do końca 2032 roku, zgodnie z założeniem rządowego programu, mamy pozbyć się wyrobów zawierających azbest. Choć wydaje się, że czasu zostało sporo, to warto już teraz podjąć w tym celu odpowiednie kroki. Stare Miasto już ruszyło z działaniami.

Spis wyrobów zawierających azbest, będzie przeprowadzany w gminie Stare Miasto. To po to, aby dowiedzieć się, ile dokładnie jest jeszcze takich produktów i w jakim są stanie.

Ta wiedza jest nam potrzebna do tego, żeby wykonać kolejny rok, czyli, żeby uzupełnić, tak zwaną bazę azbestową, żeby mieć tą wiedzę, żeby ewentualnie zastanowić się jak wspomóc mieszkańców w tym zakresie, ile nam na to pieniędzy jest potrzebne i jakie to, będą koszty.

Powiedziała nam Magdalena Kusiak, ze staromiejskiego Urzędu Gminy i dodała, że inwentaryzację będą przeprowadzać pracownicy z firmy zewnętrznej. Mają oni dotrzeć, do każdego gospodarstwa na terenie gminy.

Mają upoważnienie. Można się dowiadywać, jeżeli ktoś będzie niepewny, czy to jest osoba, jakaś podstawiona. Można się z nami skontaktować, zadzwonić, sprawdzić, czy to jest faktycznie osoba upoważniona, do wykonywania tej pracy.

Projekt kończy się w połowie października. Spis wyrobów azbestowych, prawdopodobnie, będzie gotowy już we wrześniu. Po szczegółowe informacje, możecie się udać do urzędu.