bieg

i

Autor: Emilia Czerniejewska

"W poszukiwaniu kwitnącej paproci" pobiegną w nocy

2024-06-14 9:20

Według legend kwiat paproci pojawia się tylko w najkrótszą noc w roku, a jego znalezienie gwarantuje bogactwo i dostatek. I właśnie to ma być motywem przewodnim tegorocznego biegu. Poszukiwanie kwiatu paproci w Puszczy Bieniszewskiej, to będzie ogromne wyzwanie.

"W poszukiwaniu kwitnącej paproci" to hasło czwartego już, Towarzyskiego Biegu Nocnego, który zaplanowano na 22 czerwca. Start ze Szkolnego Schroniska Młodzieżowego, do Puszczy Bieniszewskiej, przewidziano na godzinę 21:00.

Wzorem ubiegłych lat oferujemy, trzy warianty tras, to jest siedem, dwanaście i dwadzieścia jeden kilometrów, a także udział wielbicieli nordic walking. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal, a także atrakcyjny pakiet startowy.

Powiedział nam Mateusz Augustyniak, ze Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Koninie i dodał, że warto spieszyć się z rejestracją, bo liczba miejsc jest ograniczona.

Czeka nas moc niezapomnianych wrażeń, a puszcza proszę mi wierzyć, urzeka swoim urokiem. Możliwość obcowania z naturą, naprawdę, to robi wrażenie. Prośba dla naszych uczestników, przygotujcie się w czołówki, latarki, różnego rodzaju odblaski, bo one są niezbędne.

Tym razem naszemu biegowi, przyświecać będzie cel charytatywny. Podczas wydarzenia odbędzie się loteria fantowa, wspierająca rehabilitację trzynastoletniego Mata Zbierskiego!