noc w liceum

i

Autor: Emilia Czerniejewska

W klimacie PRL-u "Noc w Liceum" w konińskim drugim

2022-11-02 22:26

Od godziny 18 do 5 rano, czwartego listopada w drugim będzie się działo. Uczniowie pomimo, że spędzają w szkole pięć dni, to postanowili zorganizować sobie noc pełną atrakcji, właśnie w swoim liceum.

Ponad czterystu uczniów drugiego konińskiego ogólniaka weźmie udział w Nocy w Liceum. W trzeciej już edycji tej imprezy motywem przewodnim będą lata 80 i 90.

Chcieliśmy właśnie jak najbardziej stworzyć klimat PRL-u, także też kawiarenka będzie, gdzie pojawią się takie przekąski jak jakieś bloki czekoladowe, gumy Turbo, Coca Cola w butelkach, oranżada. Będzie to powrót do przeszłości.

Powiedziała przewodnicząca samorządu uczniowskiego drugiego liceum Agnieszka Nawrocka i dodała, że atrakcji przygotowywanych jest wiele. Będzie dyskoteka, seanse filmowe, mini playback show, karaoke, koncert, a nawet znany teleturniej Familiada.

U nas dość często jest rozrywkowo. Staramy się zrobić wszystko, aby połączyć tę podstawową funkcję jaką jest edukacja i jak najwyższy jej poziom, z tym, żeby młodzi ludzie mieli również to co w życiu niezbędne, a więc umieli się bawić, cieszyć i być szczęśliwym.

Powiedziała dyrektorka drugiego liceum Małgorzata Koziarska-Sip i dodała, że sama chętnie weźmie udział w imprezie, ale swój udział zadeklarowała również ponad dwudziestka nauczycieli, po to, aby młodzież tego wieczoru nie była sama.