konkurs

i

Autor: Emilia Czerniejewska

W Brzeźnie wybiorą najsmaczniejszego pączka i faworka

2023-01-26 22:09

Ostatni czwartek przed wielkim postem to dzień, kiedy pączka zjeść trzeba. Który jest najsmaczniejszy, ilu degustatorów, tyle opinii. Natomiast w gminie Krzymów odważą się wybrać najsmaczniejszego. Każdy kto zdecyduje zmierzyć się w tej konkurencji, może ćwiczyć wypiekanie do tłustego czwartku, bo w ten dzień będzie rozstrzygnięcie konkursu.

Najsmaczniejszego pączka i faworka będą wybierać w Brzeźnie. Po pandemicznej przerwie mieszkańcy gminy Krzymów, ponownie będą, mogli sprawdzić swoje umiejętności cukiernicze.

W tym roku jest troszeczkę na innych zasadach, bo oprócz kół gospodyń wiejskich mogą brać udział również sołectwa. Dodaliśmy  konkurs na najsmaczniejszego faworka. Do 9 lutego trzeba dostarczyć do Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie kartę zgłoszeń.

Powiedziała nam Wioleta Koszal z GOK w Brzeźnie i dodała, że już 16 lutego na sali widowiskowej w Brzeźnie będzie pączkowo-faworkowy zawrót głowy, a komisja po degustacji wybierze najlepszego.

Każde sołectwo i każde koło gospodyń wiejskich piecze pączki, a do konkursu wyznacza tylko jednego najsmaczniejszego i najładniejszego pączka i jednego faworka. Konkurs ma na celu pielęgnowanie tradycji Tłustego Czwartku oraz chodzi nam o integrację społeczności lokalnej.

A zwycięzcy zostaną nagrodzeni upominkami. Szczegółowe informacje o konkursie znajdziecie w internecie.