Dziki przy jezdniach

i

Autor: pixabay.com

Uwaga na dziki przy jezdniach w okolicach Konina

2022-10-19 7:58

Przejeżdżając koło lasów, szczególnie jadąc po zmierzchu musimy uważać na dzikie zwierzęta, a szczególnie dziki, które poszukują na poboczach pożywienia. Zderzenie z dzikiem może zakończyć się tragicznie. Zarówno dla kierowcy, jak i dla zwierzęcia - dlatego uważajmy.

Uwaga kierowcy - jesień to czas, kiedy dziki żerują w pobliżu jezdni. Najczęściej można je spotkać w porze nocnej.

Nadchodzi zima, te zwierzęta będą migrować w inne miejsca, będą wchodzić w głąb lasu po to żeby było im po prostu ciepło. Będą szukać pożywienia i tam gdzie na przykład na polach zostały jakieś resztki - to tam one będą wchodzić. Dziki będą te drogi i jezdnie przecinać bo po prostu szukają jedzenia.

Powiedział nam Grzegorz Bąk rzecznik Nadleśnictwa Konin. Szczególnie trzeba uważać na tereny leśne przy szybkich trasach z Konina w kierunku Brzeźna, Rzgowa, Kalisza czy Kleczewa.

Dziki zawsze były i będą. Wychodzą na pola i pobocza bo szukają pożywienia. Mało tego jezdnie przecinają ich drogi migracyjne, w związku z tym one tam będą się pojawiać. Musimy się do tego przyzwyczaić.

Pamiętajmy znak drogowy „Uwaga dzikie zwierzęta”, to nie tylko ostrzeżenie dla kierowcy, to także informacja, że w tym miejscu trzeba zwolnić i jechać ostrożnie.