remont drogi

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Utrudnienia w ruchu na drodze do Krzymowa

2023-02-16 17:11

Na kierowców jadących w stronę Krzymowa, przez ulicę Krzymowską w Brzeźnie, czeka niemiła niespodzianka. Przez zaplanowany remont tej drogi, już teraz na krótkim odcinku można napotkać dwa czerwone światła, wydłużające czas przejazdu. A to dopiero początek.

Ruszyła przebudowa odcinka drogi powiatowej Brzezińskie Holendry – Brzeźno, ul. Krzymowska. Już teraz na tym odcinku pojawiają się utrudnienia w ruchu, a to dopiero początek zaplanowanych prac.

To jest droga, my określamy, dołem do Krzymowa, mieszkańcy wiedzą o czym mowa. Ma być tutaj nowe odwodnienie na odcinku około półtora kilometra drogi, no i nowa nawierzchnia asfaltowa. Prace już się rozpoczęły.

Powiedziała nam wójt gminy Krzymów Danuta Mazur i dodała, że przebudowane zostaną skrzyżowania z drogami gminnymi oraz powstaną dwa perony w miejscu istniejących przystanków autobusowych. Przejścia dla pieszych zostaną oznakowane oraz zostanie założony radarowy wyświetlacz prędkości.

Jest spore utrudnienie, ale na razie mamy ruch wahadłowy. Wiemy, że za jakieś trzy miesiące ruch będzie zamknięty i będzie objazd tutaj proponowany, w części przez Szczepidło i Brzezińskie Holendry.

Blisko dziewięć milionów będzie kosztowała cała modernizacja, a prace mają być prowadzone, do końca tego roku. Wszystkie komunikaty o zmianach w ruchu będą pojawiały się na stronie urzędu.