Uczennica z Żychlina wśród najlepszych w dekorowaniu pierników

2023-03-07 10:12

Wiktoria Skowrońska uczennica z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie została wicemistrzynią w dekorowaniu pierników. Ta misterna praca przy tworzeniu dekoracji zajęła jej, aż trudno uwierzyć, dwa tygodnie. Jak tu teraz zjeść takie arcydzieła...

Jeszcze się uczy a już została wicemistrzynią w międzynarodowym konkursie Exposweet w Warszawie. Wiktoria Skowrońska z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie pokonała doświadczonych cukierników w dekorowaniu pierników.

Poziom był bardzo wysoki. Ja tak sobie po prostu weszłam z moją pracą i tak sobie pomyślałam - co ja tu robię? -powiedziała Wiktoria. 

Jednak oglądając jej prace widzimy talent, mnóstwo pracy i serca włożone w przygotowanie tych dekoracji

Przedstawiłam w swojej pracy podwodny świat. Nie wiem czym się inspirowałam, po prostu przeglądałam sobie internet i znalazłam witraż z syrenką i stwierdziłam ale to fajne, muszę to zrobić. Do tego witrażu dodałam sobie kolejne elementy. Na jednym pierniku przedstawiłam rozgwiazdę, na innym konika morskiego, jakąś rybkę welonkę, meduzę. To są takie zwierzątka, które mi się spodobały - mówiła wicemistrzyni.

Wiktoria jest uczennicą czwartej klasy, a swój talent szlifuje pod czujnym okiem swojej nauczycielki Katarzyny Hryciuk, która o dekorowaniu pierników wie dosłownie wszystko. Sama organizuje w szkole mistrzostwa w dekorowaniu Piernik Dekor Art

Dla mnie jako nauczyciela było to bardzo miłe, że te prace Wiktorii i tych uczniów, którzy startowali w Dekor Piernik Art zostały zauważone i szeroko komentowane. No a poza tym odebraliśmy wiele gratulacji od różnych osób, które uczą dekorowania pierników, bo ten świat piernikowy na ten ExpoSweet się zjeżdża -mówiła Katarzyna Hryciuk z ZSEU w Żychlinie.

Wiktoria Skowrońska w przyszłym roku powalczy o złoto, a wy jeśli chcecie zobaczyć pierniki udekorowane przez Wiktorię zajrzyjcie koniecznie do naszej galerii.