Turniej Górnik Cup

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Turniej Górnik Cup zagrał dla Szymka Mizerskiego

2023-02-13 21:40

Rywalizacja, zmęczenie, ale też mnóstwo pozytywnych emocji towarzyszyło tegorocznym rozgrywkom piłkarskim. Co ważne, nie chodziło tylko o dobrą zabawę, ale jednym z celów, było dołożenie cegiełki, której sześcioletni Szymon potrzebuje by móc żyć jak inne dzieci.

180 młodych adeptów piłki nożnej wzięło udział w trzech rozgrywkach zorganizowanych przez Akademię Górnika Konin. Turniej Górnik Cup 2023 na konińskiej Hali Rondo doprowadził do rywalizacji osiemnastu drużyn z Konina i okolic.

Nie ma zwycięzców, nie ma przegranych, podeszliśmy do tego, że każdy, dzisiaj będzie równo traktowany i nie robiliśmy żadnej klasyfikacji. Wszyscy dostali medale, statuetki i zostali wyróżnieni za udział, za przyjście na turniej.

Powiedział nam trener Akademii Górnika Konin Łukasz Grabowski i dodał, że po raz kolejny Akademia Górnika przy okazji spotkania piłkarskiego wpadła na pomysł wsparcia akcji charytatywnej.

Przyświecała nam akcja "Gramy dla Szymka". Jest to chłopiec, który potrzebował naszego wsparcia. Jest to trzeci z cyklów naszego turnieju w tym roku. Mam nadzieję, że te puszki wypełnione, będą jakimś wsparciem dla niego od nas.

Dzięki zaangażowaniu biało-niebieskich na leczenie małego Szymka Mizerskiego, udało się zebrać blisko trzy i pół tysiąca złotych. Sześciolatek, aby normalnie żyć potrzebuje potrzebuje operacji, a na tą, brakuje blisko 200 tysięcy złotych.