turniej

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Turniej gier komputerowych organizuje konińska ANS

2023-03-24 15:44

Mistrzostwa w znanej grze komputerowej dla graczy ze szkół ponadpodstawowych z województwa wielkopolskiego organizują studenci konińskiej ANS. Jeśli lubicie gry komputerowe, chcecie zmierzyć się z innymi zespołami, rywalizować w duchu zasad fair-play oraz zdobyć ciekawe nagrody, ten turniej jest właśnie dla Was.

Ruszyły zapisy do trzeciej już edycji turnieju w słynną grę komputerową. Konkurencja organizowana jest przez studentów z Koła Naukowego Equus E-sport konińskiej Akademii Nauk Stosowanych. Zawody będą odbywać się w formie online.

Najbardziej nam zależy na uczniach z regionu konińskiego. Fajnie by było jakby, ktoś z tych graczy się kiedyś wybił na scenie i powiedział, że w naszym turnieju brał udział. Może w kimś takiego bakcyla zaszczepimy. Tak jak są budowane orliki, tak samo my organizujemy turnieje. Ktoś wyszkolił Lewandowskiego na orliku, a my chcemy wyszkolić naszego Jankosa.

Powiedział nam student ANS w Koninie Julian Szymczak i dodał, że udział jest darmowy, a w puli są nagrody o łącznej wartości około 1000 zł.

Celem gry jest zwiększenie zgrania graczy ze sobą, poprawienie pracy zespołowej, poprawienie swojej zręczności i koordynacji ruchowej, ręka , oko, jeżeli chodzi o granie na klawiaturze i myszce. To jest też forma spędzenia wspólnie czasu w ciekawy sposób, świetnie się przy tym bawiąc.

Aby zgłosić zespół, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajdziecie na profilu społecznościowym uczelni. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 marca.