trojaczki

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Trojaczki z Przyjmy z prezentami

2023-03-27 23:43

Czerwone wózki, wyprawki do nich i drobne prezenty otrzymały trojaczki z Przyjmy. Trzy dziewczynki to potrójne szczęście, ale też potrójna ilość obowiązków dla dumnych rodziców i siostry Zuzi, która już teraz chętnie pomaga w opiece nad maluchami.

Wiktoria, Gabrysia i Nikola to pierwsze trojaczki w historii gminy Golina. Mieszkanki Przyjmy na świecie pojawiły się 5 stycznia. Pierwsza była Wiktoria, ważyła 1600g. Później Nikola – 1100g i Gabrysia – 1600g. Przez jakiś czas były w szpitalu, ale już teraz są w domu.

No ja przewijam dwie i podaje do karmienia jedną, jedną ja karmię, jedna czeka.

Cały czas się uczymy. Teraz jesteśmy już odporniejsi i mam nadzieję, że tylko dzieci będą zdrowe. Przy jednym dziecku, jeżeli ktoś mówi, że jest ciężko to zapraszamy tutaj na całą dobę

Powiedzieli nam rodzice trojaczków Katarzyna i Damian Szabelscy i dodali, że pierwsze dni w domu to było przerażenie, czuwanie w nocy, zmęczenie i strach. Teraz już jest spokojniej. Pomoc rodzinie obiecuje gmina.

Oprócz rzeczy związanych bezpośrednio z wyprawką, również staramy się pomóc w przyszłości w zatrudnieniu ojca, aby mógł na terenie naszej gminy funkcjonować i mógł być stale obecny w wychowaniu tych dzieci.

Powiedział burmistrz Goliny Mirosław Durczyński i dodał, że narodziny trojaczków to bardzo ważne wydarzenie dla społeczności całej gminy. Warto dodać, że zaprzyjaźniona z rodziną Szablewskich firma, podarowała trojaczkom wózek, od teraz będą mogły korzystać ze spacerów.