Górnik

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Testy sprawnościowe do Klasy Mistrzostwa Sportowego Górnika Konin za młodymi piłkarzami

2023-06-07 20:52

Pierwszy etap dający możliwość wstąpienia na ścieżkę do kariery piłkarskiej już za młodymi piłkarzami. Testy sprawnościowe mają wyłonić najlepszych, którzy już od nowego roku szkolnego będą mogli rozpocząć naukę w konińskim I LO i równorzędnie z edukacją doskonalić swoje umiejętności piłkarskie.

Ponad 50 młodych piłkarzy wzięło udział w testach sprawnościowych do Klasy Mistrzostwa Sportowego Górnika Konin. Ta frekwencja pokazuje, że stworzenie nowego kierunku w mieście, było bardzo dobrze postawionym krokiem.

To jest dobry kierunek na rozwój i jakby zaciągnięcie, też, tej gry w juniorach.

To jest bardzo dobry pomysł, ponieważ poziom nauki w tej szkole jest bardzo wysoki. Nawet jakby coś nie wyszło w sporcie, to dalej jest ta szkoła, która pomoże na studiach. No a przy okazji jeszcze będzie, ta drużyna, Klub Sportowy Górnik Konin.

Powiedzieli nam Marcin Czajkowski i Kryspin Skoczylas, biorący udział w testach, które mają wyłonić najlepszych i dać im szansę na naukę w klasie sportowej. A konkurencja jest duża, bo maksymalnie w klasie ma być dwudziestu czterech uczniów. Połowa ze startujących niestety nie dostanie się...

My w Górniku mamy plan na to taki, że chcemy mieć w tych rocznikach grupę dopołudniową i grupę popołudniową. Więc nie zamykamy dla nikogo drzwi, część z chłopców, też na pewno będzie chciała iść swoją drogą, wybierze inną szkołę, ale chcą trenować w konińskim Górniku, bo są z nami na przykład od lat albo będą to chłopcy nowi. Nie zamykamy tego, będą mogli trenować w grupie popołudniowej.

Powiedział nam koordynator Akademii Górnika Konin Piotr Krzyżanowski i dodał, że wyniki testów sprawnościowych, będą dostępne już po dwudziestym czerwca, a listy przyjętych pojawią się w połowie lipca.