szpital

i

Autor: Urząd Miasta w Koninie

Szpital zakaźny zniknął z przestrzeni konińskiej

2023-06-09 12:46

Po szpitalu zakaźnym pozostała tylko sterta gruzu. Do nowej części Konina już niedługo wprowadzi się dyskont, którego jeszcze nie było w tej okolicy. Sieć Aldi już przygotowuje się do budowy.

Z konińskiej przestrzeni zniknął szpital zakaźny. Obiekt od kilku lat stał już nieużywany. Nabywca tej nieruchomości zdecydował o wyburzeniu. Wiadomo, że powstanie tu dyskont spożywczo-przemysłowy.

Aktualnie inwestor projektuje wpięcie się do układu drogowego do ulicy Wyszyńskiego. Ma z tym przyjechać i nam pokazać, chcielibyśmy by to sfinansował. Myślę, że to będzie warunek wydania uzgodnienia przez Zarząd Dróg Miejskich, skorzystania w ogóle z tego układu drogowego.

Powiedział nam zastępca prezydenta Konina Paweł Adamów i dodał, że reakcja mieszkańców na budowę marketu w tym miejscu jest różna. Najchętniej widzieliby oni tam budynek użyteczności społecznej, natomiast ostateczna decyzja leżała po stronie inwestora.

Ja uważam, że w tym miejscu taki supermarket, na pewno, znajdzie bardzo dużo użytkowników i na pewno jest to miejsce, gdzie takiego sklepu, też, w jakimś zakresie brakowało. Natomiast tych sklepów i supermarketów nie może być za dużo. Samorządy nie mają w ręku instrumenty, który blokowałby wydanie pozwolenia na budowę.

Już teraz wiadomo, że budowa nowego marketu ruszy jeszcze w tym roku.​