rondo

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Światła zamiast ronda na konińskim skrzyżowaniu?

2024-06-03 17:23

Nie będzie już ronda, a skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną! Takie zmiany planowane są na skrzyżowaniu Trasy Bursztynowej z ulicą Zagórowską. Czy faktycznie tak się zadzieje, na odpowiedź musimy jeszcze poczekać.

Jest już gotowa analiza konińskiego Ronda Miast Partnerskich. Już wcześniej informowaliśmy, że w planach jest zamiana ronda na skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Teraz już wiadomo, że to rozwiązanie jest najlepszym.

Z toku tych analiz, wychodzi nam, że sygnalizacja świetlna, byłaby najbardziej optymalna. Ona by spowodowała, że to kolejkowanie pojazdów jest zdecydowanie mniejsze, ale druga rzecz, mielibyśmy tych zdarzeń mniej, ponieważ, te samochody by wjeżdżały na skrzyżowanie, wtedy kiedy dostawałyby sygnał.

Powiedział nam Grzegorz Pająk, dyrektor konińskiego ZDMu i dodał, że to właśnie na połączeniu Trasy Bursztynowej z Ulicą Zagórowską dochodzi do wielu niebezpiecznych sytuacji - w tym kolizji i wypadków. Potwierdzają to policyjne dane, ale też kierowcy.

Uważam, że stwarza duże zagrożenie dla kierowców. Często tam dochodzi do stłuczek, do pewnych takich sytuacji, kiedy kierowcy, nie dają sobie rady.

To rondo faktycznie jest jakieś pechowe. Nie rozładowuje korków, a jednocześnie jest niebezpieczne i tutaj dochodzi do wielu stłuczek.

Wszystkie wnioski z przeprowadzonej analizy, będą przekazane konińskim radnym. To oni zdecydują, jaki będzie dalszy los ronda.