Świąteczna wystawa prac podopiecznych DPS w Sompolnie

2022-12-07 14:21

Podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie spędzili wiele miesięcy na przygotowaniu świątecznych ozdób. Wystawione w Sompolnie rękodzieła zachwycają kunsztem wykonania i na pewno wprowadzą do każdego domu niepowtarzalny świąteczny klimat. Pełen serdeczności i rodzinnego ciepła.

W bibliotece w Sompolnie trwa wystawa ozdób i dekoracji świątecznych, które wykonali podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie. Jak mówi dyrektorka DPS-u Joanna Wołyńska, mieszkańcy w przygotowanie ozdób włożyli mnóstwo serca i sporo czasu.

Ta wystawa w sompoleńskiej bibliotece odbywa się już po raz drugi. Prace jak i zdjęcia są świadectwem tego w jaki sposób mieszkańcy przeżywają święta. Jak przygotowują świąteczne występy. No i jak cieszą się  świątecznym klimatem. 

Wszystkie wystawione ozdoby można kupić. Za uzbierane pieniądze podopieczni wyjadą na wycieczkę i kupią sobie lody, bo jak twierdzi Pani dyrektor - to ulubiony deser mieszkańców DPSu. Zainteresowanie ozdobami bardzo cieszy ich twórców.

Choinki różne ze wszystkimi szyszeczkami, obrazy, kubki... wszystko robili nasi mieszkańcy - mówi Andrzej, podopieczny DPS w Ślesinie i autor wielu z wystawianych prac - Obrazy i te choinki robiłem. Tu jest taki żuraw, tu są takie świąteczne domy - dodaje

Świąteczna wystawa w bibliotece miejskiej w Sompolnie potrwa do piątku, 16 grudnia. Godziny otwarcia znajdziecie na stronie biblioteki.