ita plutowska

i

Autor: Emilia Czerniejewska

"Supełki czyli marzenia się spełniają" piewsza książka koninianki Ity Plutowskiej-Witaszek

2023-03-31 14:36

„Supełki, czyli marzenia się spełniają" to książka, w której Ita Plutowska-Witaszek opowiada o swoim życiu. To piękna i inspirująca opowieść o realizacji marzeń i przełamywaniu barier. Ale przede wszystkim, to książka, którą powinien przeczytać każdy.

"Supełki czyli marzenia się spełniają" to tytuł książki, której autorką jest koninianka Ita Plutowska-Witaszek. Główną bohaterką opowieści jest autorka, która chce przenieść czytelników w swój świat i pokazać, że pomimo ograniczeń, które napotyka na co dzień, może żyć jak inni.

Ta książka powstała na zasadzie rozmowy z moją Panią psycholog i ta rozmowa, te dialogi, zostały wprowadzone w książkę i przelane na papier. O moim całym życiu, też trochę o zespole Downa, też trochę o moich marzeniach, które kiedyś spełniałam i które, też spełniam teraz.

Powiedziała nam autorka książki Ita Plutowska-Witaszek i dodała, że pisząc książkę spełniła swoje marzenie, ale jej celem jest również pokazanie, że zespół Downa nie przeszkadza w realizacji marzeń, a wydana książka jest tego najlepszym przykładem.

Warto ją przeczytać z wielu powodów i względów. Natomiast przede wszystkim, warto ją czytać, po to, żeby zrozumieć swoje życie, przewartościować, to co do tej pory nam się wydawało, że jest takie niezmienne, żeby, zobaczyć, spojrzeć, mieć inną optykę na świat i życie.

Powiedział prezes Fundacji Otwarcie Dariusz Loch i dodał, że książkę można wypożyczyć w konińskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej, ale można również pytać o nią w siedzibie Fundacji Otwarcie.