Studenci Akademii Nauk Stosowanych w Koninie rozpoczęli rok akademicki

2022-10-04 20:57

To już 25. inauguracja roku akademickiego, a jednocześnie pierwsza pod nową nazwą uczelni. Uczelnia stawia w tym roku na rozwój kierunków technicznych, chce poszerzać swoją ofertę . Jednak cieniem na dalszy rozwój kładą się podwyżki i koszty utrzymania. Jak z tym problemem poradzą sobie władze ANS w Koninie?

Rozpoczął się rok akademicki na największej uczelni w Wielkopolsce Wschodniej. 750 studentów zostało przyjętych na pierwszy rok, a wśród nich Ania i Damian. Jakie wrażenia im towarzyszyły podczas inauguracji?

Ekscytacja! Ogólnie jestem bardzo podekscytowana, ponieważ po raz pierwszy uczestniczę w tak dużym wydarzeniu. Bardzo mi sie tutaj podobają zajęcia. Jak są prowadzone. Mam tutaj blisko. Urodziłam się tutaj i stwierdziłam, że to będzie bardzo dobry wybór, żeby tu studiować.

Na wniosek rektora w salach wykładowych ma być 20 stopni ciepła. Studenci mają studiować, a nie marznąć.

Radość z powrotu studentów i wykładowców na uczelnię przysłania rektorowi ANS Arturowi Zimnemu widmo podwyżek za energię i ciepło. Jak zapewnia, na razie sytuacja jest opanowana

Ważne jest to, że wszystkie budynki są termomodernizowane. Tutaj w Morzysławiu chyba 30 kilowatów fotowoltaika zamontowana. Na budynku przy ul. Przyjaźni, na budynku głównym również fotowoltaika. Na budynku przy ul. Wyszyńskiego 35 koło Budowlanki również fotowoltaika. Staramy się od wielu lat obniżać rachunki za energię.