Starosta koniński Stanisław Bielik

i

Autor: Arleta Janiak

Starosta koniński Stanisław Bielik o starcie wnuka Krystiana w mundialu

2022-11-22 8:09

Krystian Bielik, to młody ale doświadczony piłkarz, który obecnie gra w Anglii. W Katarze wraz z polską reprezentacją powalczy podczas mistrzostw świata. Konin to jego rodzinne miasto. Tu mieszka jego rodzina, tu chodził do szkoły, tu chętnie wraca i spotyka się ze znajomymi. Ale Krystian ma coś jeszcze... znanego dziadka.

Konin i powiat koniński mogą pochwalić się aż dwoma piłkarzami, którzy reprezentują nasz kraj podczas mundialu w Katarze. To Krystian Bielik i Jan Bednarek. Wyjątkowo mocno za Krystiana trzyma kciuki starosta koniński Stanisław Bielik, a prywatnie dziadek piłkarza.

Krystian w piłkę grał praktycznie od urodzenia - wspomina Stanisław Bielik - Od małego cały czas piłkę miał przy nodze. Także nie można powiedzieć, że on się w tej chwili angażuje, czy nie. Cały czas, od początku jak tylko zaczął jest zaangażowany w tę piłkę. Cały czas tę piłkę kopał. 

Kibicować naszym piłkarzom możecie w strefie kibica, która w Koninie znajduje się w Hali Rondo. 

Zdaniem dziadka, talent i miłość do piłki nożnej Krystian dziedziczył po swoim tacie. Dalej dzięki ogromnemu wsparciu bliskich mógł spełnić swoje sportowe marzenia. Jego umiejętności docenia jego klub Birmingham City, a także trenerzy kadry narodowej.

Jesteśmy oswojeni z tą myślą, że jest on ciągle w zainteresowaniu. Zarówno ten poprzedni trener od razu nawiązywał z Krystianem kontakt. Kiedy trenerem został Czesław Michniewicz to stwierdził, że Bielik ma tę zaletę, że  go może na różnych pozycjach postawić, nie tylko na jednej - dodaje starosta koniński.